Посольство України в Республіці Австрія

, Київ 04:48

Залишення на постійне місце проживання за кордоном

Процедура прийняття, розгляду, оформлення і проходження в дипломатичних представництвах або консульських установах України за кордоном клопотань громадян України, які виїхали за її межі тимчасово, про залишення на постійне проживання за кордоном регулюється Порядком розгляду в дипломатичних представництвах або консульських установах України за кордоном клопотань громадян України, які виїхали за її межі тимчасово, про залишення на постійне проживання за кордоном, затвердженим Наказом Міністра закордонних справ України № 201 від 22.11.1999 р. та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22 грудня 1999 року за № 903/4196.

Громадяни України, які виїхали за її межі тимчасово, при порушенні клопотання про залишення на постійне місце проживання за кордоном подають особисто до дипломатичного представництва України за кордоном такі документи:

1. Дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (термін дійсності має складати не менш, ніж два роки) та 1 копію 1-5 сторінки чи інший документ, за яким громадянин України виїхав за її межі. Зазначені копії сторінок паспорта  подаються в чотирьох екземплярах.

2. Чотири  фотокартки розміром 35х45 мм.

3. Заява-анкета 4 примірники (додаток №1), заповнюється українською мовою.

4. Довідка з місця проживання (Bestätigung der Meldung) – оригінал німецькою мовою та його копію.

5. Оригінал і 4 копії свідоцтва про народження заявника (у разі, якщо заявник народився на території України, до консульського відділу подаються тільки копії свідоцтва про народження).

6. За наявності у заявника дітей віком до 18 років – оригінал і 4 копії їх свідоцтв про народження

(у разі, якщо  дитина заявника народилась на території України, до консульського відділу подаються тільки копії свідоцтва про народження).

Якщо дитина народилась поза межами України, до консульського відділу Посольства подається засвідчене відповідним чином свідоцтво про народження дитини з перекладом на українську мову та 4 його копії.

ВАЖЛИВО! При народженні дитини на території Республіки Австрія необхідно внести відповідний запис до закордонного паспорта у встановленому порядку. Для дітей, народжених після 01.03.2001 року подається довідка про реєстрацію громадянином України та її 4 копії;

7.  Оригінал і 4 копії свідоцтва про шлюб/розірвання шлюбу (якщо шлюб реєструвався в Україні). В разі відсутності свідоцтва про укладення шлюбу, подається довідка РАЦС про його реєстрацію.

ВАЖЛИВО! У разі реєстрації шлюбу на території Австрії подається оригінал свідоцтва про укладення шлюбу (Heiratsurkunde) з апостилем та перекладом документа та апостилю на українську мову присяжним перекладачем, та 4 копії,

У разі розірвання шлюбу на території Австрії подається оригінал рішення суду про його розірвання (якщо реєструвалось) з апостилем та перекладом документа та апостилю на українську мову присяжним перекладачем, та 4 копії;

Документи, зазначені у п.7 подаються на кожний шлюб, у якому перебував заявник.

9. Нотаріально засвідчені заяви батьків, які проживають в Україні, про відсутність матеріальних претензій до заявника та їх 3 копії. Оригінал заяви залишається у матеріалах справи. На день подачі документів ПМП заява має бути не старше 1 року від дня її виготовлення.

      В разі смерті батьків або одного із них, подається свідоцтво про смерть та його 4 копії. Якщо вони (один з них) пропали безвісті – нотаріально завірена копія рішення суду про визнання їх безвісті відсутніми. Якщо батьки змінили прізвища, подається їх свідоцтво про укладення шлюбу та його 4 копії.

10.Довідка з місця роботи заявника в Україні за останні п’ять років про відсутність до нього матеріальних претензій та її 4 копії, у випадку, якщо заявник протягом останніх 5 років працював на території України.

11.Нотаріально засвідчені заяви дітей віком від 14 до 18 років про згоду на своє залишення на постійне місце проживання разом з батьками або одним із них та її 3 копії. Оригінал заяви залишається в матеріалах справи.

12.Якщо у заявника є неповнолітні діти, які залишаються проживати в Україні, подається нотаріально засвідчена заява їхніх законних представників про відсутність у них матеріальних претензій до заявника та її 3 копії. Оригінал заяви залишається в матеріалах справи.

13.Якщо неповнолітні діти залишаються на постійне місце проживання за кордоном з одним із батьків, подається нотаріально засвідчена заява про згоду на це другого з батьків та її 3 копії. На день подачі документів ПМП заява має бути не старше 1 року від дня її виготовлення. Оригінал залишається в матеріалах справи. У випадку смерті одного із батьків подається свідоцтво про смерть і 4 його копії. Якщо він пропав безвісті – нотаріально завірена копія рішення суду про його визнання безвісно відсутнім та 4 його копії. Якщо дитина була записана до свідоцтва про народження зі слів матері, подається відповідна довідка РАЦС за місцем реєстрації народження.

14.Документ про сплату консульського збору.

15.Три конверта та марки на суму 1 євро на кожний конверт. Заявник на кожному конверті має написати своє прізвище та ім'я, а також адресу проживання в Австрії, поштовий індекс.

 За розгляд клопотання про залишення на постійне місце проживання стягується консульський збір у розмірі 197 євро, який має бути переказаний на рахунок Посольства України в Австрії.

 У випадку відмови у задоволенні клопотання, консульський збір не повертається.

 Орієнтовний термін розгляду клопотання – один рік.

 УВАГА!!!

          Документи приймаються тільки у повному комплекті.

  • Документи, видані на території Австрії, мають бути з апостилем та перекладом присяжного перекладача на українську мову.
  • Роздруківка про сплату консульського збору, зробленого через Online-banking, не приймається без печатки банку та підпису банківського співробітника. Якщо заявник подає банківську квитанцію, на ній має стояти печатка банку (або інша його відмітка) та підпис банківського співробітника.

 Остаточне оформлення процедури залишення на постійне місце проживання за кордоном та реєстрація на постійний консульський облік відбувається за умови подання заявником довідки про здачу внутрішнього паспорту громадянина України та довідки про виписку з останнього місця проживання в Україні (або адресного листка вибуття зі штампом та підписом співробітника МВС).

Увага! Зазначені строки не враховують термін, необхідний для надсилання матеріалів дипломатичною або командирською поштою.

 


КОНСУЛЬСЬКИЙ ВІДДІЛ ПОСОЛЬСТВА КРАЇНИ В РЕСПУБЛІЦІ АВСТРІЯ
Адреса: А-1180, м. Відень, вул. Нааффгассе, 23. Переглянути на мапі
Телефон: +43 1 479 71 72 (22) або (40)
Факс: +43 1 479 71 72 48
Ел. пошта: konsulat@ukremb.at
Графік роботи:

понеділок, четвер, п'ятниця  з 09:00 до 12.30

вівторок     з 14:00 до 17.30

Вихідні дні: субота, неділя.

Увага!

В середу прийом здійснюється з 9:30 до 12:30 для окремих громадян з обмеженими фізичними можливостями (інвалідів, вагітних тощо).

Шановні громадяни!

Документи приймаються тільки за наявності їх копій! Дякуємо за розуміння!

У випадках техногенних катастроф, природних катаклізмів, терактів, масових заворушень, поранення/загибелі громадян України, інших випадків, які загрожують життю чи здоров’ю наших співвітчизників, консульська допомога надається також у неприймальний час


Перелік консульських дій