Посольство України в Республіці Австрія

, Київ 23:29

ІНТЕРВ'Ю ПОСЛА ОЛЕКСАНДРА ЩЕРБИ ТІРОЛЬСЬКОМУ ВИДАННЮ TIROLER TAGESZEITUNG

15 червня, 15:21

Посол України: "Путін міг би дуже просто покласти край цій трагедії"

ТТЦ: Німецький міністр закордонних справ анонсував нові переговори на високому рівні щодо України. Які у вас очікування у цьому зв'язку?

Олександр Щерба: Вважаємо, що переговори високого рівня потрібні, аби закінчити цю війну – і прийти до рішення у питанні Криму. 

ТТЦ: Такі намагання відбуваються вже роками. Ви все ще сподіваєтеся, що невдовзі щось зміниться?

Щерба: Впевненості, звичайно, нема. Надто багато залежить від розумового стану та розрахунків одної людини у Кремлі. І ніхто точно не знає, що він собі запланував. Якби він хотів, то завершив би цю війну дуже швидко. Треба просто прибрати російських громадян, які цю війну ведуть на українській землі. 

ТТЦ: Але ж і Росія закидає Україні порушення домовленостей…

Щерба: Росія скаже і зробить що завгодно, аби відволікти увагу від простої обставини: це російські громадяни ведуть війну на українській землі – а не навпаки. Нам потрібне рішення на Донбасі. Але рішення не може базуватися на брехні. Уявлення, що Росія не є стороною конфлікту – це брехня. Росії потрібна ця війна, бо Росія прагне контролювати Україну. Україні натомість ця війна не потрібна. Завершення війни – це для нас питання екзистенціального характеру. 

ТТЦ: Про Крим, здається, вже ніхто і не говорить…

Щерба: Тут ви помиляєтеся. Ми говоримо про Крим завжди. Інша справа, що на Заході не всі хочуть про Крим чути. Але дозвольте вас запевнити: ми від Криму ніколи не відмовимося. І ніколи не забудемо цей неспровокований геополітичний розбій, це вбивство тисяч наших громадян, цю наругу над нашою довірою. Крим – наш по закону. А цей насильницький акт, який там був проведений, - він зашкодив усім, у тому числі і самій Росії. 

ТТЦ: Проте Путін не віддасть Крим. Для нього це була би втрата обличчя. 

Щерба: З точки зору міжнародного права та довіри у міжнародній політиці, Путін своє обличчя давно втратив. Він міг перетворити Росію на глобальний фактор зростання. Замість цього він перетворив її на глобальну проблему. Чи переживає він про втрату обличчя в результаті цих дій? Ні. Так чому ми маємо з цього приводу перейматися?

ТТЦ: Але поки ситуація в Україні залишається на нинішньому рівні, Україна буде у підвішеному стані. Які у вашої країни є можливості розвитку?

Щерба: З точки зору безпеки я бачу на майбутнє два сценарії. Поганий – це заморожений конфлікт на Сході. Себто 6% української території під окупацією. Решта території країни залишається стабільною. Дехто навіть каже – надто стабільною. Люди приїздять до Києва – і не відчувають, що у країні війна. 
Добрий сценарій – це якщо Москва все ж таки докладе зусиль для миру, і сторони досягнуть розв’язання. 
Проте як би там не було, інвестори, які попри погані новини все ж таки наважилися прийти в Україну – не пожаліли. Сьогодні більшість німецьких машин мають українські частини. Більшість українських ковбас мають австрійські приправи. Собівартість на українському ринку на 40% нижча, ніж у Китаї – при тому що країна набагато ближча до ЄС. 
Ми – поруч. Ми готові бути частиною Європи. Ми знаходимося за крок до того, аби стати простором потужного зростання для Європи. І цей крок називається: мир. 

ТТЦ: Але що ви готові запропонувати Путіну в обмін на мир на Донбасі?

Щерба: Ми готові до мирної угоди, але не за рахунок нашої території чи нашої свободи. Поза тим, ми готові до діалогу та компромісу. Хоча звичайно, це буде важко. 
На оптимістичний лад мене налаштовують зміни в Україні. Люди все більше беруть відповідальність на себе, громадянське суспільство переживає бум. Так, багато хто критикує владу – і влада нормально на це реагує. Це і називається демократією. До того ж, в економіці починають надходити позитивні новини. В останньому кварталі минулого року ВВП зріс на 4,7%. У першому кварталі цього року торгівля з Австрією піднялася на 57%. Ми розуміємо, що з російського ринку ми маємо переорієнтовуватися на інші.

 

Останні новини

ПІКНІК З НАГОДИ ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ | Сьогодні, 16:53

18 серпня в Посольстві відбувся традиційний пікнік для української громади та друзів України з нагоди 26-ї річниці Незалежності. 

ШТИРІЙСЬКІ КАНІКУЛИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ДІТЕЙ | 17 серпня, 15:01

Завдяки домовленості Посла України в Республіці Австрія Олександра Щерби з прем’єр-міністром федеральної землі Штирія Германном Шютценхьофером група українських дітей успішно прибула на канікули до Австрії.

ГРУПА УКРАЇНСЬКИХ ДІТЕЙ У ВІДНІ | 16 серпня, 10:32

За домовленістю Посла України з бургомістром Відня Міхаелем Хойплем, на запрошення віденської мерії до столиці Австрії прибула група українських дітей, батьки яких загибли на Сході України. 

ЗУСТРІЧ З "PORGY & BESS" | 14 серпня, 16:40

11 серпня Посол Олександр Щерба зустрівся з арт-директором одного з найпопулярніших віденських джаз-клубів "Поргі і Бесс" (Jazz & Music Club Porgy & Bess) Крістофом Хубером. 

ВІДКРИТО НАБІР НА КУЛЬТУРНІ РЕЗИДЕНЦІЇ ДО АВСТРІЇ | 09 серпня, 18:20

До уваги української творчої спільноти: Відомство федерального канцлера Австрії в співробітництві з KulturKontakt Austria знову запрошує митців з усього світу на культурні резиденції до Відня та Зальцбурга.