Посольство України в Республіці Австрія

, Київ 04:51

ІНТЕРВ'Ю ПОСЛА ОЛЕКСАНДРА ЩЕРБИ ТІРОЛЬСЬКОМУ ВИДАННЮ TIROLER TAGESZEITUNG

15 червня 2017, 15:21

Посол України: "Путін міг би дуже просто покласти край цій трагедії"

ТТЦ: Німецький міністр закордонних справ анонсував нові переговори на високому рівні щодо України. Які у вас очікування у цьому зв'язку?

Олександр Щерба: Вважаємо, що переговори високого рівня потрібні, аби закінчити цю війну – і прийти до рішення у питанні Криму. 

ТТЦ: Такі намагання відбуваються вже роками. Ви все ще сподіваєтеся, що невдовзі щось зміниться?

Щерба: Впевненості, звичайно, нема. Надто багато залежить від розумового стану та розрахунків одної людини у Кремлі. І ніхто точно не знає, що він собі запланував. Якби він хотів, то завершив би цю війну дуже швидко. Треба просто прибрати російських громадян, які цю війну ведуть на українській землі. 

ТТЦ: Але ж і Росія закидає Україні порушення домовленостей…

Щерба: Росія скаже і зробить що завгодно, аби відволікти увагу від простої обставини: це російські громадяни ведуть війну на українській землі – а не навпаки. Нам потрібне рішення на Донбасі. Але рішення не може базуватися на брехні. Уявлення, що Росія не є стороною конфлікту – це брехня. Росії потрібна ця війна, бо Росія прагне контролювати Україну. Україні натомість ця війна не потрібна. Завершення війни – це для нас питання екзистенціального характеру. 

ТТЦ: Про Крим, здається, вже ніхто і не говорить…

Щерба: Тут ви помиляєтеся. Ми говоримо про Крим завжди. Інша справа, що на Заході не всі хочуть про Крим чути. Але дозвольте вас запевнити: ми від Криму ніколи не відмовимося. І ніколи не забудемо цей неспровокований геополітичний розбій, це вбивство тисяч наших громадян, цю наругу над нашою довірою. Крим – наш по закону. А цей насильницький акт, який там був проведений, - він зашкодив усім, у тому числі і самій Росії. 

ТТЦ: Проте Путін не віддасть Крим. Для нього це була би втрата обличчя. 

Щерба: З точки зору міжнародного права та довіри у міжнародній політиці, Путін своє обличчя давно втратив. Він міг перетворити Росію на глобальний фактор зростання. Замість цього він перетворив її на глобальну проблему. Чи переживає він про втрату обличчя в результаті цих дій? Ні. Так чому ми маємо з цього приводу перейматися?

ТТЦ: Але поки ситуація в Україні залишається на нинішньому рівні, Україна буде у підвішеному стані. Які у вашої країни є можливості розвитку?

Щерба: З точки зору безпеки я бачу на майбутнє два сценарії. Поганий – це заморожений конфлікт на Сході. Себто 6% української території під окупацією. Решта території країни залишається стабільною. Дехто навіть каже – надто стабільною. Люди приїздять до Києва – і не відчувають, що у країні війна. 
Добрий сценарій – це якщо Москва все ж таки докладе зусиль для миру, і сторони досягнуть розв’язання. 
Проте як би там не було, інвестори, які попри погані новини все ж таки наважилися прийти в Україну – не пожаліли. Сьогодні більшість німецьких машин мають українські частини. Більшість українських ковбас мають австрійські приправи. Собівартість на українському ринку на 40% нижча, ніж у Китаї – при тому що країна набагато ближча до ЄС. 
Ми – поруч. Ми готові бути частиною Європи. Ми знаходимося за крок до того, аби стати простором потужного зростання для Європи. І цей крок називається: мир. 

ТТЦ: Але що ви готові запропонувати Путіну в обмін на мир на Донбасі?

Щерба: Ми готові до мирної угоди, але не за рахунок нашої території чи нашої свободи. Поза тим, ми готові до діалогу та компромісу. Хоча звичайно, це буде важко. 
На оптимістичний лад мене налаштовують зміни в Україні. Люди все більше беруть відповідальність на себе, громадянське суспільство переживає бум. Так, багато хто критикує владу – і влада нормально на це реагує. Це і називається демократією. До того ж, в економіці починають надходити позитивні новини. В останньому кварталі минулого року ВВП зріс на 4,7%. У першому кварталі цього року торгівля з Австрією піднялася на 57%. Ми розуміємо, що з російського ринку ми маємо переорієнтовуватися на інші.

 

Останні новини

ЗУСТРІЧ З ДИРЕКТОРОМ ВІДЕНСЬКОЇ ФІЛАРМОНІЇ | Вчора, 18:28

20 квітня посол Олександр Щерба зустрівся з директором і художнім керівником Віденської філармонії Томасом Ангіаном. 

ЗУСТРІЧ З ОЛЬГОЮ БЕЗСМЕРТНОЮ | 19 квітня, 14:10

21 квітня відбудеться зустріч з чарівною солісткою Віденської опери, українкою Ольгою Безсмертною.

ФІЛЬМ "ПРОЦЕС: РОСІЙСЬКА ДЕРЖАВА ПРОТИ ОЛЕГА СЕНЦОВА" У ВІДНІ | 17 квітня, 11:58

18 та 19 квітня в приміщенні Actor’s Studio відбудеться показ документального фільму «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова». 

СІМДЕСЯТ ТРЕТЯ РІЧНИЦЯ ВИЗВОЛЕННЯ ВІДНЯ | 13 квітня, 16:52

13 квітня з нагоди 73-ої річниці визволення Відня Посол України Олександр Щерба, співробітники Посольства та представники української громади вшанували пам’ять загиблих воїнів 2-го і 3-го Українського фронту, поклавши квіти до монумента Червоної Армії на Шварценбергплатц.

РІЧНИЦЯ ЗВІЛЬНЕННЯ САНКТ ПЬОЛТЕНА | 12 квітня, 20:10

12 квітня в австрійському місті Санкт Пьольтен відбулася щорічна церемонія вшанування пам`яті радянських вїськовослужбовців, які віддали своє життя заради звільнення цього міста.