Посольство України в Республіці Австрія

, Київ 10:19

ІНТЕРВ’Ю ПОСЛА ОЛЕКСАНДРА ЩЕРБИ ВИДАННЮ «TIROLER TAGESZEITUNG»

06 листопада 2017, 18:41

Олександр Щерба: Якщо компроміс досягається за рахунок втрати Україною частини її території або свободи, то такий компроміс нас не влаштує.

Президент України Петро Порошенко вимагає розміщення миротворчих загонів ООН в Східній Україні. Подібні заяви робить і Росія. Чи можна це сприймати це як крок до миру? Чи можливе порозуміння? 

Олександр Щерба: Звичайно, миротворчі загони ООН в Донбасі – це ключ до вирішення конфлікту. Київ вже давно виступає за введення місії «Блакитних шоломів» до Східної України. Це єдине можливе рішення, яке сприятиме досягненню довгоочікуваного миру. Нагадаю, що Москва довгий час була проти розміщення загонів ООН у Східній Україні, тепер вона раптом виступає за. Зрозуміло, що несподівана завзятість Москви в цьому питанні має подвійне дно. Вони пропонують розміщення місії ООН лише вздовж лінії розмежування. Натомість ми наполягаємо на розміщенні миротворчих загонів по всій території Донбасу – включно з непідконтрольним нам українсько-російським кордоном. Існуюча сьогодні неозброєна місія ОБСЄ практично не займається питанням стабілізації – та й не має для цього мандату.

 В якому напряму Україна планує йти далі? Які існують перспективи у відносинах з Москвою? 

Олександр Щерба: Україна жадає миру. Ми більше не хочемо чути навіть слово «війна». Поза тим Україна бачить себе як частину спільного європейського майбутнього. Ми не зайвий баласт для Європи, і ми здатні це довести. Найбільшою перешкодою на цьому шляху є геополітичні інтереси Росії, які, на жаль, торкаються нас напряму. Москва й надалі хоче контролювати Україну, ми ж категорично не бачимо себе частиною російської сфери впливу. І якщо компроміс досягається за рахунок втрати Україною частини її території або свободи, то такий компроміс нас не влаштує. 

Про повернення Криму до України сьогодні майже ніхто вже не говорить. На Заході також практично не піднімається це питання.

 Олександр Щерба: Ми ніколи не здамо Крим. Тут ми з Росією ні про що не домовимось. Будь-яка домовленість в цьому випадку – це просто евфемізм щодо втрачених Україною свободи та території. Крім того, анексія – це порушення Москвою всіх можливих міжнародних договорів. Для Європи це безпрецедентний випадок захоплення території.

 Як Посол України Ви частий гість в Тіролі.

 Олександр Щерба: Як мінімум, раз на рік я приїжджаю до Інсбрука. Тіроль завжди був надійним партнером України. Одна лише приватна клініка в Хохрумі з початку війни передала до України 130 тон гуманітарної допомоги та медикаментів. Сестра Йоханна стала для багатьох українців добрим ангелом-хранителем. Також я хотів би відзначити Тірольські соціальні служби, Тірольську страхову касу та чисельні тірольські клініки, які долучилися до надання матеріальної допомоги. Звичайно, треба згадати і Земельний уряд Тіролю. Три роки назад гостинна тірольська земля прийняла на відпочинок 100 українських дітей. Між іншим, в тій групі були також діти з непідконтрольних нам територій. Сподіваюсь, що наступного року цей проект буде продовжено.

 

Останні новини

ЗУСТРІЧ З ДИРЕКТОРОМ ВІДЕНСЬКОЇ ФІЛАРМОНІЇ | 20 квітня, 18:28

20 квітня посол Олександр Щерба зустрівся з директором і художнім керівником Віденської філармонії Томасом Ангіаном. 

ЗУСТРІЧ З ОЛЬГОЮ БЕЗСМЕРТНОЮ | 19 квітня, 14:10

21 квітня відбудеться зустріч з чарівною солісткою Віденської опери, українкою Ольгою Безсмертною.

ФІЛЬМ "ПРОЦЕС: РОСІЙСЬКА ДЕРЖАВА ПРОТИ ОЛЕГА СЕНЦОВА" У ВІДНІ | 17 квітня, 11:58

18 та 19 квітня в приміщенні Actor’s Studio відбудеться показ документального фільму «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова». 

СІМДЕСЯТ ТРЕТЯ РІЧНИЦЯ ВИЗВОЛЕННЯ ВІДНЯ | 13 квітня, 16:52

13 квітня з нагоди 73-ої річниці визволення Відня Посол України Олександр Щерба, співробітники Посольства та представники української громади вшанували пам’ять загиблих воїнів 2-го і 3-го Українського фронту, поклавши квіти до монумента Червоної Армії на Шварценбергплатц.

РІЧНИЦЯ ЗВІЛЬНЕННЯ САНКТ ПЬОЛТЕНА | 12 квітня, 20:10

12 квітня в австрійському місті Санкт Пьольтен відбулася щорічна церемонія вшанування пам`яті радянських вїськовослужбовців, які віддали своє життя заради звільнення цього міста.