Посольство України в Республіці Австрія

, Київ 08:55

ІНТЕРВ'Ю ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ ІВАННИ КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ АВСТРІЙСЬКОМУ АГЕНСТВУ ПРЕСИ

22 листопада 2017, 11:06

Інтерв'ю було надруковано в газетах Kleine Zeitung, Wiener Zeitung та Salzburger Nachrichten, а також в багатьох онлайн-медіа Австрії. 

Україна скептично ставиться до пропозиції щодо перенесення мирних переговорів у Відень

Віце-прем’єр-міністр України І.Климпуш-Цинцадзе скептично сприймає пропозицію щодо перенесення мирних переговорів до Відня. «Я не думаю, що додаткові формати переговорів забезпечили б нам більший вплив», сказала вона в інтерв’ю АРА у Відні. Вона також висловила умови можливої миротворчої місії ООН у Східній Україні.

«Ми вже намагаємось багатьма шляхами, такими як Мінські домовленості та Нормандський формат, вирішити питання російської агресії», прокоментувала українська політик ініціативу опозиційного депутата ВР України С.Тарути, який у 2014 році був губернатором Донеччини, щодо проведення переговорів у столиці Австрії.

Віце-прем’єр-міністр озвучила умови для можливої миротворчої місії ООН у Східній Україні. Так місія повинна охоплювати усю зону бойових дій, включаючи ділянку українсько-російського кордону. Крім того, у складі місії не повинно бути жодних громадян «держави агресора» Росії. Перед введенням миротворчої місії повинні бути повністю виведені російські війська та російська зброя. «Це повністю відверті вимоги, які націлені на мирне вирішення та дозволять нашим людям повернутись на своїх домівок», зазначає І.Климпуш-Цинцадзе.

Провідна політикиня висловила також серйозні звинувачення проти Росії, яка свідомо «дестабілізує» та «послаблює» держави Заходу. «Для просування своїх маніпуляцій Росія співпрацює не лише з різними партіями, але також особливо з «центрами думок», мас-медіа та підприємствами», зазначає українська політик. Багато європейців забули, що цінності потрібно захищати. «Недбальство Європи уможливило повсюдне втручання Росії», наголосила вона і висловила підтримку зусиль Президента Франції Е.Макрона щодо посилення єдності Європи. «Сподіваюсь, що європейські інституції, політика та цінності забезпечать неможливість того, щоб російське насіння зруйнувало ЄС зсередини», сказала І.Климпуш-Цинцадзе.

На запитання щодо можливості зайняття посади керівника МЗС Австрії представником дружньої до Росії право-популістської партії «свободи» вона вказала на ширший історичний контекст: «Очікую об’єктивної та чіткої оцінки того, що відповідає кортко- та довгостроковим інтересам австрійського суспільства». До цього належать також «закони та правила, на яких після Другої Світової війни» базується увесь світ. «Не думаю, що Австрія зі своєю чутливою історією сприйняла б нові правила щодо кордонів країн», сказала Віце-прем’єр-міністр. Стосовно поїздки функціонерів право-популістської партії «свободи» Ганса-Йорга Йеневайна та Детлефа Віммера два тижні тому на анексований Росією Крим політик вказала на заборону в’їзду в Україну особам, які відвідали Кримський півострів без дозволу Києва.

Віце-прем’єр-міністр України вважає, що Росія не має «жодного інтересу» у завершенні конфлікту у Східній Україні. «Ми не бачимо жодної спроби реалізації Мінських домовленостей чи покращення гуманітарної ситуації», наголосила І.Климпуш-Цинцадзе і повідомила, що станом на даний час у 2017 році у боях з російськими та проросійськими силами у Східній Україні загинуло більше українців, ніж у минулому році. «Конфлікт знекровлює країну», додала вона.

Тому І.Климпуш-Цинцадзе сподівається на збереження санкцій проти Росії. «Ми дуже цінуємо дотримання відповідальності та солідарності з нами», сказала вона. Водночас вона закликала ЄС до більш активних дій. «ЄС має у своєму розпорядженні такі інструменти як спільна оборонна та безпекова політика, вплив якої міг би бути застосований для цілей забезпечення миру», заявила Віце-прем’єр-міністр.

Крім того І.Климпуш-Цинцадзе вказала на те, що Україна «культурно, географічно та історично» завжди була частиною Європи. «Це лише питання часу, коли країна стане повноцінним членом економічної чи політичної спільноти Європи», сказала вона. На її думку, українці на Сході країни «триматимуть та захищатимуть кордон демократії». 

Останні новини

ЗУСТРІЧ З УКРАЇНСЬКОЮ АКАДЕМІЄЮ ЛІДЕРСТВА | 22 травня, 17:36

21 травня до Посольства завітала група з Української академії лідерства – 10-місячної освітньої програми розвитку для талановитих випускників шкіл віком від 16 до 18 років.

РІЧНИЦЯ ДЕПОРТАЦІЇ КРИМСЬКИХ ТАТАР | 18 травня, 12:17

18 травня ми вшановуємо пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу. 

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ | 17 травня, 15:52

Сьогодні в Україні святкують День вишиванки.

ЗУСТРІЧ З ДИРЕКТОРОМ МУЗЕЮ ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА | 17 травня, 13:23

16 травня Посол Олександр Щерба зустрівся з директором віденського Музею прикладного мистецтва (MAK - Museum für angewandte Kunst) Крістофом Туном-Хоенштайном. 

ВИСТАВКА ДО СТОРІЧЧЯ ПОШТОВОГО АВІАСПОЛУЧЕННЯ ВІДЕНЬ - КИЇВ | 16 травня, 11:53

14 травня Посол Олександр Щерба взяв участь у відкритті виставки «Відень – відкриті ворота до великої Європи» в аеропорту Відня. Виставка присвячена сторіччю заснування поштового авіасполучення Відень – Краків – Львів – Проскурів (Хмельницький) – Київ – Будапешт – Відень.