Посольство України в Республіці Австрія

, Київ 10:23

ПРО РОСІЙСЬКЕ РОЗУМІННЯ ТРАДИЦІЙНИХ ЦІННОСТЕЙ

10 січня, 10:24

Стаття Посла Олександра Щерби в виданні "Die Presse". 

Головна європейська дискусія відбувається нині у Раді Європи. На порядку денному – можливість повернення Росії в цю організацію. Після анексії Криму та початку війну на Донбасі Європа не могла не реагувати. Проти Росії були запроваджені санкції – як єдина риска між добром і злом. Тепер йдеться про те, аби цю риску прибрати. Що ж змінилося? Зло перестало бути злом? Війна закінчилася? Міжнародне право відновлене? Чи може наша Європа – вже не та Європа, яку ми донедавна знали і любили?

Коли путінські «зелені чоловічки» проголошували так звані «народні республіки» на Донбасі – це був момент істини. Не лише в плані готовності Росії розтоптати суверенітет сусідньої держави. Всі також наочно побачили «традиційні цінності», на яких Росія хоче базувати свою альтернативну Європу. Представників інших релігій гнали і вбивали (як убили чотирьох християн-євангелістів у Словянську у червні 2014 р.). Міжнародне право було скасоване. Гомосексуальність, по суті, проголошена злочином. В короткий термін була проведена така собі «радянізація» регіону. Ось це і є та альтернативна Європа, над створенням якої Росія вже давно працює і яку випробовує в Україні. 

Санкції та хоробрість українців зупинили подальшу «радянізацію» регіону, але не змінили поведінку Москви. Відповідно, цей рух у Раді Європи спричинений змінами не московського, а європейського мислення. Немислиме стало мислимим. Багато кого вже не приводить в шок, коли одна європейська країна відбирає в іншої землю та починає на її території криваву війну. 
Прихильники скасування санкцій говорять про необхідність «рівноправного діалогу» з Росією. Без питань: діалог це добре. Але є одне «але»: Росія не бачить Європу як рівноправного партнера по діалогу. «При всій повазі до наших друзів в Європі, але рішення зараз приймають два чоловіки: Путін і Трамп, бо у них є зброя» - це слова одного із провідних зовнішньополітичних речників Росії, сенатора Олексія Пушкова, сказані у прайм-тайм по центральному російському телеканалу. Це і є настрій Росії, сп’янілої від безкарності: ми на підйомі – ви на відході. А якщо санкції справді будуть скасовані, то це буде страшне підтвердження, що принаймні частково Пушков мав рацію. Ну і звичайно, апетити Росії ще більше виростуть. 

Перша смерть цієї війни трапилася 3 березня 2014 року. 39-річний українець Решат Аметов вийшов на одиночну акцію протесту перед окупованою будівлею Ради Міністрів Криму. Він стояв один. Через якийсь час його заарештувала група чоловіків в зеленій уніформі. Його знайшли замученого до смерті через кілька тижнів, у відкритому полі. З тих пір число смертей обраховується тисячами. Іноді думається: ось якби проти Решата було винесене судове рішення і він був засуджений до смертної кари – Росія не мала б шансів повернутися в Раду Європи. Смертна кара несумісна з принципами цієї організації. А ось вбивати тисячі без всяких судових рішень, змінювати кордони Європи, втручатися у вибори інших країн, продукувати на конвеєрі ненависть та брехню – то інша справа. З принципами Ради Європи сумісно?

Останні новини

ЗУСТРІЧ З ДИРЕКТОРОМ ВІДЕНСЬКОЇ ФІЛАРМОНІЇ | 20 квітня, 18:28

20 квітня посол Олександр Щерба зустрівся з директором і художнім керівником Віденської філармонії Томасом Ангіаном. 

ЗУСТРІЧ З ОЛЬГОЮ БЕЗСМЕРТНОЮ | 19 квітня, 14:10

21 квітня відбудеться зустріч з чарівною солісткою Віденської опери, українкою Ольгою Безсмертною.

ФІЛЬМ "ПРОЦЕС: РОСІЙСЬКА ДЕРЖАВА ПРОТИ ОЛЕГА СЕНЦОВА" У ВІДНІ | 17 квітня, 11:58

18 та 19 квітня в приміщенні Actor’s Studio відбудеться показ документального фільму «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова». 

СІМДЕСЯТ ТРЕТЯ РІЧНИЦЯ ВИЗВОЛЕННЯ ВІДНЯ | 13 квітня, 16:52

13 квітня з нагоди 73-ої річниці визволення Відня Посол України Олександр Щерба, співробітники Посольства та представники української громади вшанували пам’ять загиблих воїнів 2-го і 3-го Українського фронту, поклавши квіти до монумента Червоної Армії на Шварценбергплатц.

РІЧНИЦЯ ЗВІЛЬНЕННЯ САНКТ ПЬОЛТЕНА | 12 квітня, 20:10

12 квітня в австрійському місті Санкт Пьольтен відбулася щорічна церемонія вшанування пам`яті радянських вїськовослужбовців, які віддали своє життя заради звільнення цього міста.