Посольство України в Республіці Австрія

, Київ 07:33

ПРО РОСІЙСЬКЕ РОЗУМІННЯ ТРАДИЦІЙНИХ ЦІННОСТЕЙ

10 січня, 10:24

Стаття Посла Олександра Щерби в виданні "Die Presse". 

Головна європейська дискусія відбувається нині у Раді Європи. На порядку денному – можливість повернення Росії в цю організацію. Після анексії Криму та початку війну на Донбасі Європа не могла не реагувати. Проти Росії були запроваджені санкції – як єдина риска між добром і злом. Тепер йдеться про те, аби цю риску прибрати. Що ж змінилося? Зло перестало бути злом? Війна закінчилася? Міжнародне право відновлене? Чи може наша Європа – вже не та Європа, яку ми донедавна знали і любили?

Коли путінські «зелені чоловічки» проголошували так звані «народні республіки» на Донбасі – це був момент істини. Не лише в плані готовності Росії розтоптати суверенітет сусідньої держави. Всі також наочно побачили «традиційні цінності», на яких Росія хоче базувати свою альтернативну Європу. Представників інших релігій гнали і вбивали (як убили чотирьох християн-євангелістів у Словянську у червні 2014 р.). Міжнародне право було скасоване. Гомосексуальність, по суті, проголошена злочином. В короткий термін була проведена така собі «радянізація» регіону. Ось це і є та альтернативна Європа, над створенням якої Росія вже давно працює і яку випробовує в Україні. 

Санкції та хоробрість українців зупинили подальшу «радянізацію» регіону, але не змінили поведінку Москви. Відповідно, цей рух у Раді Європи спричинений змінами не московського, а європейського мислення. Немислиме стало мислимим. Багато кого вже не приводить в шок, коли одна європейська країна відбирає в іншої землю та починає на її території криваву війну. 
Прихильники скасування санкцій говорять про необхідність «рівноправного діалогу» з Росією. Без питань: діалог це добре. Але є одне «але»: Росія не бачить Європу як рівноправного партнера по діалогу. «При всій повазі до наших друзів в Європі, але рішення зараз приймають два чоловіки: Путін і Трамп, бо у них є зброя» - це слова одного із провідних зовнішньополітичних речників Росії, сенатора Олексія Пушкова, сказані у прайм-тайм по центральному російському телеканалу. Це і є настрій Росії, сп’янілої від безкарності: ми на підйомі – ви на відході. А якщо санкції справді будуть скасовані, то це буде страшне підтвердження, що принаймні частково Пушков мав рацію. Ну і звичайно, апетити Росії ще більше виростуть. 

Перша смерть цієї війни трапилася 3 березня 2014 року. 39-річний українець Решат Аметов вийшов на одиночну акцію протесту перед окупованою будівлею Ради Міністрів Криму. Він стояв один. Через якийсь час його заарештувала група чоловіків в зеленій уніформі. Його знайшли замученого до смерті через кілька тижнів, у відкритому полі. З тих пір число смертей обраховується тисячами. Іноді думається: ось якби проти Решата було винесене судове рішення і він був засуджений до смертної кари – Росія не мала б шансів повернутися в Раду Європи. Смертна кара несумісна з принципами цієї організації. А ось вбивати тисячі без всяких судових рішень, змінювати кордони Європи, втручатися у вибори інших країн, продукувати на конвеєрі ненависть та брехню – то інша справа. З принципами Ради Європи сумісно?

Останні новини

УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКА МУЗИЧНА ГРУПА У ВІДНІ | Вчора, 19:09

27 лютого у Відні виступить польсько-українська група DAGADANA. 

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ "УКРАЇНСЬКЕ СУЧАСНЕ МИСТЕЦТВО В ДЗЕРКАЛІ (ВІДЕНСЬКОГО) МОДЕРНУ" | 17 січня, 13:47

16 січня у Відні в приміщенні Отто-Мауер-Центру відбулось урочисте відкриття художньої виставки «Українське сучасне мистецтво в дзеркалі (віденського) модерну». Виставка організована у співробітництві Посольства України, Австрійсько-Українського Товариства і Отто-Мауер-Центру. 

УКРАЇНА НА FERIEN-MESSE WIEN | 12 січня, 10:14

З 11 по 14 січня у Відні проходить одна з найбільших в Європі міжнародних туристичних виставок Ferien-Messe Wien. Україну в цьому році представляє відома туристична компанія Reisewelt Ukraine. 

УСПІХИ АВСТРІЙСЬКОГО ІНВЕСТОРА FISCHER SPORTS GMBH В УКРАЇНІ | 09 січня, 12:41

За даними статистичної служби Європейського Союзу майже 50% лиж, які завозяться в Європу, мають українське походження. 

ЩАСЛИВОГО РІЗДВА! | 07 січня, 11:19

Колектив Посольства бажає щасливого Різдва та благословенного Нового Року!