Продовження строку дії закордонного паспорта
Опубліковано 04 січня 2023 року о 11:41

28 лютого 2022 Кабінет Міністрів України затвердив Тимчасовий порядок внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Враховуючи неможливість виготовлення паспортних документів в ході бойових дій в Україні, було прийнято рішення дозволити продовження строку дії існуючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон (далі – Закордонний паспорт) та внесення інформації про дитину до Закордонного паспорта одного з її батьків (законних представників), якщо така дитина не має власного закордонного паспорта.


Зазначений Тимчасовий порядок не застосовувався посольствами та консульськими установами України з 18 жовтня до 1 листопада на основі Постанови Кабінету Міністрів України №1185 від 18.10.2022.

Після внесення відповідних змін до законодавства, Консульський відділ Посольства з 8 листопада 2022 відновив вчинення консульських дій, пов’язаних з продовженням строку дії Закордонного паспорта та внесення до нього інформації про дитину.

Консульський відділ також приймає документи для оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду закордон


Під час дії воєнного стану та протягом року з дня його припинення громадяни України можуть перетинати державний кордон України з Закордонним паспортом, строк дії якого продовжено, а також з дітьми, інформація про яких внесена до Закордонного паспорта одного з батьків (законних представників).


Продовження строку дії закордонного паспорта


Подача документів з метою продовження строку дії Закордонного паспорта здійснюється в порядку живої черги. В даному випадку записуватися на консульський прийом з використанням електронної черги (бронювати час візиту) не потрібно.

Прийом у порядку живої черги відбувається виключно у зазначені години:

в робочі дні з понеділка по п'ятницю з 09.00 до 12:30. 


Закордонні паспорти, бланки яких не відповідають технічному опису, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України №1725 від 23.12.2004 (не містять машинозчитуваної сторінки даних), не продовжуються.

Для продовження строку дії Закордонного паспорта необхідно особисто звернутися до Консульського відділу Посольства та подати наступні документи:

 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
 • паспорт громадянина України або у формі ID-картки, або у формі книжечки зразка 1994 року;
 • свідоцтво про народження дитини (якщо Закордонний паспорт продовжується дитині);
 • дві фотокартки дитини розміром 35 × 45 мм на білому фоні із зображенням обличчя не менше 70% загальної площі фото, якщо Закордонний паспорт продовжується дитині віком до 18 років;
 • заява про продовження строку дії закордонного паспорта (бланк заяви надається працівниками Консульського відділу Посольства на місці).

Заява про продовження строку дії Закордонного паспорта має бути подана до закінчення строку його дії, але не раніше ніж за 2 місяці до дати закінчення строку його дії.

Якщо продовжується строк дії Закордонного паспорта дитини віком до 16 років, її особиста присутність в Консульському відділі Посольства не обов’язкова. При цьому, за бажанням її законного представника, у такий Закордонний паспорт може бути вклеєна фотокартка дитини, зображення на якій відповідає досягнутому нею віку на момент продовження строку дії Закордонного паспорта.

Для продовження строку дії Закордонного паспорта дитині віком від 16 до 18 років заява про продовження строку подається або дитиною особисто, або її законним представником. При цьому вклеювання фотокартки здійснюється за бажанням дитини.

У разі встановлення факту про те, що поданий Закордонний паспорт визнано недійсним, він може бути вилучений консульською посадовою особою.

За результатами проведених перевірок щодо встановлення особи консульська посадова особа продовжує строк дії Закордонного паспорта на 5 років (особам, які не досягли 16-річного віку – на 4 роки). Для цього на 2-5 сторінці Закордонного паспорта проставляється відмітка «Строк дії паспорта продовжено до ___.___._____ року / Extension of the passport until ___.___._____». У разі відсутності на сторінках 2-5 вільного місця така відмітка проставляється на першій сторінці Закордонного паспорта під текстом.

Внесення інформації про продовження строку дії закордонного паспорта здійснюється безоплатно в день звернення особи, на ім’я якої оформлено паспорт, чи її законного представника.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux