Ді Прессе
Вирок у справі колишньої Прем’єр-міністра України Тимошенко очікують ще до кінця вересня. Екс-керівник уряду наполягає, що звинувачення у зловживанні нею службовим становищем є безпідставними, оскільки обвинувачення не змогло надати доказів, які б підтвердили що її дії суперечили законам.
На думку спостерігачів, процес над Тимошенко зараз проходить більш спокійно, ніж раніше. Процес викликає критику з боку міжнародного співтовариства.
Московський кореспондент «Ді Прессе» Е.Штайнер підготував статтю «Україна: Тимошенко стане об’єктом обміну», присвячену майбутньому саміту Україна-ЄС, на якому планується підписати Угоду про Асоціацію та Угоду про ЗВТ. «Саміт у рамках Східного партнерства у Варшаві стане початком фінішної прямої у процесі підписання Угод. Але те, що могло б пройти гладко, тепер стоїть під питанням. Чим ближче до дати підписання, тим більше європейці сумніваються у дотриманні Україною європейських стандартів. Передусім їх турбує судовий процес над колишнім Прем’єр-міністром України Ю.Тимошенко. Так, що її звільнення вони поставили умовою для підписання Угоди про асоціацію», - зазначає журналіст.
Свою стурбованість щодо судового процесу висловила представник ЄК М.Коціяніч і закликала дотримуватись верховенства права. Канцлер Німеччини А.Меркель також планує порушити це питання під час зустрічі з Президентом України В.Януковичем у п’ятницю. «Тим часом Прем’єр-міністр України М.Азаров називає «аморальною» прив’язку європейської інтеграції України до процесу над Тимошенко. В цілому з цим процесом Україна створила собі більше проблем, ніж їх вирішення. За інформацією, отриманою з урядових кіл, керівництво держави прагне якомога скоріше вийти з цього «тупика», тим більше, з огляду на те, що Тимошенко як політик, який провалився, починає отримувати дивіденди з ситуації, в яку вона потрапила», - йдеться у статті. Тому, припускає кореспондент, дуже ймовірно, що Тимошенко буде скоро звільнена, і, таким чином, країнам-членам ЄС буде дано сигнал до ратифікації Угоди про асоціацію.
Дер Штандард
Президент В.Янукович відхиляє втручання у процес над колишнім Прем’єр-міністром України Ю.Тимошенко, який викликає неоднозначні оцінки міжнародної спільноти. «Моя вказівка суду суперечила б Конституції України, наші органи правосуддя незалежні», - цитує видання слова Глави держави. Європейський Союз погрожує відкласти ратифікацію Угоди про ЗВТ у випадку засудження Тимошенко.
Несподіваною називає видання відкритість Януковича до можливості вступу України до Митного союзу, однак, за словами Президента, Київ не дозволить Москві на себе тиснути. Він знову вимагає від Росії перегляду укладених 2009 року Тимошенко газових контрактів, внаслідок яких, на думку Президента, за 10 років Україна може заплатити на 60 млрд. доларів більше.
Ув’язнена Тимошенко, яку звинувачують у зловживанні нею службовим становищем в результаті чого були укладені вкрай невигідні для України угоди на постачання газу з РФ, заперечує ці звинувачення. Процес над Тимошенко критикується міжнародною спільнотою і вважається політично інсценованим. Сама лідерка Помаранчевої революції закидає Президенту намагання знешкодити українську опозицію.
Під час виголошення слова обвинуваченої в рамках судових дебатів 29 вересня Тимошенко вперше говорила стоячи, до того вона не упускала можливості показати свою зневагу до 31-річного судді і весь час сиділа.
Президент України В.Янукович, який переміг «ікону» помаранчевої революції на останніх президентських виборах «хоче вилучити її з передвиборчої кампанії на парламентських виборах 2012 року та президентських виборах 2015 року».