Азаров: «В Австрії теж ведуться розслідування щодо колишніх політиків»
Опубліковано 07 жовтня 2011 року о 16:35

Інтерв’ю Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова («Die Presse», 7.10.2011)

Прем’єр-міністр України Микола Азаров пояснює, чому критика Європи щодо судового процесу над Ю.Тимошенко не загрожує європейській інтеграції його країни і як Україна гарантуватиме транспортування газу до Європи.

„Die Presse“: Пане Азаров, Ви розчаровані Самітом ЄС у Варшаві?

Микола Азаров: Навпаки. На мою думку, його результати дуже позитивні. Чому мені бути розчарованим?

„Die Presse“: Не був встановлений чіткий термін для укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Микола Азаров: Переговорний процес рухається не так швидко, як поїзд-експрес. Він залежить від того, коли ми приймемо пропозиції ЄС і коли ЄС прийме наші пропозиції.

„Die Presse“: У Варшаві Україні пояснили, що судовий процес над Тимошенко загрожує Угоді про Асоціацію. Процес все більше стає каменем спотикання для України.

Микола Азаров: Я так не думаю. Укладення Угоди настільки важливе, що воно не може бути пов’язане з одним єдиним процесом.

„Die Presse“: ЄС, очевидно, дивиться на це по-іншому.

Микола Азаров: Кожне висловлювання щодо процесу є впливом на суд. Я переконаний, що в австрійському законодавстві це розглядається так само.

„Die Presse“: ЄСівська сторона сподівається на полюбовну згоду, а саме - на винесення вироку Тимошенко з достоковим її звільненням.

Микола Азаров: Кому адресована ця пропозиція? Суддям? Як це уявляється? Я не уповноважений висловлюватись на цю тему.

„Die Presse“: Процес виглядає «вибірковим», в України є проблеми з незалежністю органів правосуддя.

Микола Азаров: Це звичайна фраза, яку використовують мас-медіа. Вона абсолютно не доведена. В Австрії також проводяться розслідування проти колишніх політиків. Але я не беруся стверджувати, що там когось селективно переслідують. Цього принципу слід дотримуватися у ставленні до України.

„Die Presse“: Тобто Ви вважаєте європейські звернення завищеними?

Микола Азаров: Ні. Ми вважаємо, що стурбованість європейських політиків долею українського політика є справедливою. Ми уважно вислуховуємо ці думки. Але я ще раз повторюю: є суд і є процес, до якого Уряд не має жодного стосунку.

„Die Presse“: У випадку, якщо несподівано Ю.Тимошенко не буде засуджено, про що це могло б свідчити?

Микола Азаров: Коли суд прийме рішення, ми його прокоментуємо. Але ні на хвилину раніше.

„Die Presse“: Чи буде укладена Угода про Асоціацію ще до кінця року?

Микола Азаров: Шанси досить високі. Україна обрала курс на європейську інтеграцію. Угода про політичну асоціацію є першою фазою цієї інтеграції.

„Die Presse“: Чи залишається вступ до ЄС вашою метою?

Микола Азаров: Так. Через деякий час постане питання, як нам просуватися далі. Переговорний процес може тривати довго і ніхто не може передбачити, коли він завершиться. Але якщо Україні не буде надана європейська перспектива, постає питання для чого укладати Угоду про політичну асоціацію?

„Die Presse“: Керівництво України здається зацікавлене перш за все в економічній інтеграції з Європою.

Микола Азаров: Економічну інтеграцію ми розглядаємо як невід’ємну складову політичної інтеграції. Тому природно, що на першій фазі передусім слід говорити про економічну інтеграцію.

„Die Presse“: Чим ближче Україна наближається до Європи, тим більше тисне на неї Росія. Що Ви можете цьому протиставити?

Микола Азаров: Це не так. Керівництво Росії має свою точку зору, і ми прислухаємось до цієї думки. Росія є не лише нашим сусідом, але й нашим найбільшим торговельним партнером. Ми стараємось враховувати інтереси Росії. І ми переконуємо керівництво Росії у тому, що наші відносини з ЄС у жодному разі не шкодять нашим стосункам з Росією.

„Die Presse“: Її переконати не так легко, що проглядається, зокрема, у суперечці щодо ціни на газ. Росія назвала свої умови за зниження ціни на газ, якого ви хочете: або тісніша співпраця в рамках Митного Союзу або спільне підприємства з управління українською газотранспортною системою. Чи прийнятна для вас хоч одна з цих альтернатив?

Микола Азаров: У нас є власне уявлення про те, як повинні виглядати наші відносини. Зараз тривають дуже складні переговори. Для досягнення компромісу потрібні поступки обох сторін.

„Die Presse“: Україна добуває все більше газу із власних джерел; укладені угоди на добування газу з американськими фірмами. Чи є це виходом з дилеми?

Микола Азаров: Ми хочемо збільшити добування власного газу та нафти. Але не можна забувати, що на це потрібен час. За оптимістичними розрахунками необхідно 5-10 років, щоби видобувати більші об’єми. Ми запитуємо наших російських партнерів: що для вас важливіше – продати сьогодні Україні дорогий газ чи щоб Україна відмовилась від російського газу у майбутньому? Розумний продавець не повинен відлякувати своїх клієнтів.

„Die Presse“: Однак активно ведуться пошуки інших джерел постачання. Ваш Президент нещодавно був в Туркменістані. Чого він там досяг?

Микола Азаров: Туркменістан зацікавлений постачати власний газ, але для цього потрібен газопровід. А кошти є досить високими.

„Die Presse“: Північний Потік буде запущено в кінці жовтня, проект «Південний Потік» стає все більш конкретним. Україна втратить доходи від транзиту газу. Що робиться на протидію цьому?

Микола Азаров: Колишній уряд України, який провадив анти-російську політику, спровокував Росію на побудову цих двох газопроводів. Росія розпочала будівництво Північного Потоку до того, як ми прийшли до влади. На це ми вже не могли вплинути. Будівництво Південного потоку, навпаки, вимагає неймовірних витрат. Ми пропонуємо росіянам модернізацію нашої газотранспортної системи. Ми гарантуємо, що у Європи не виникне проблем з поставками газу.

„Die Presse“: Як Ви оцінюєте політичну ротацію у Кремлі?

Микола Азаров: Для нас це не було несподіванкою. Ми вже багато років працюємо з Путіном, ми його добре знаємо і з оптимізмом дивимось у майбутнє.

„Die Presse“: Для Вас нічого не зміниться?

Микола Азаров: Як я вже сказав, ми з оптимізмом дивимось у майбутнє.

«Die Presse», М.Я.Азаров, Прем’єр-міністр України

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux