Порядок отримання в Австрії закордонних паспортів, що виготовлені в Україні
Опубліковано 15 грудня 2022 року о 16:27


Шановні громадяни, 


інформуємо, що Постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2022 р. № 1220 були внесені зміни до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, паспорта громадянина України для виїзду за кордон (ПГУВК).
Так, у період дії воєнного стану зокрема передбачена можливість та порядок пересилання закордонного паспорта з місця замовлення в Україні у територіальному органі/підрозділі ДМС України до закордонної дипломатичної установи (ЗДУ). Заявники-громадяни України, які висловили бажання отримати ПГУВК, оформлений раніше у територіальному органі/підрозділі ДМС України, а потім і консульські працівники мають виконати для цього наступні кроки:


 1.  Заявник звертається до ЗДУ із Заявою (зразок заяви zayava-dostavka-z-ukrajiny.pdf) про видачу ПГУВК, що вже оформлений в ДМС. Слід враховувати, що ПГУВК буде доставлятися дипломатичною поштою, а термін доставки становитиме від 3 місяців (враховуючи особливості ситуації в Україні та дію режиму військового стану).
 2.  ЗДУ надсилає копію заяви про видачу паспорта разом із супровідним листом до територіального органу/територіального підрозділу ДМС (через систему спеціального зв’язку).
 3. Територіальний орган/підрозділ ДМС надсилає ПГУВК разом з копією заяви-анкети та актом приймання-передачі до МЗС України, яке здійснює узагальнення та накопичення по країнах світу зазначених матеріалів і організовує їх доставку до ЗДУ. 
 4. При отриманні ПГУВК у ЗДУ організовується їх видача заявникам (шляхом направлення смс-повідомлення).
Можливість подання до ЗДУ заяв про доставку та видачу ПГУВК, оформлених у територіальному органі/підрозділі ДМС, передбачена щочетверга впродовж робочого дня з 9:00 до 12:00  та з 14:00 до 16:00. (без онлайн-реєстрації).


Інформуємо також, що аналогічний порядок, що дозволяє видачу у ЗДУ паспорта громадянина України (у вигляді ІД картки), який попередньо був оформлений у територіальному органі/підрозділі ДМС, також запроваджений та буде додатково оприлюднений після його введення в дію ДМС України.


З огляду на можливість доставки до ЗДУ оформлених в Україні ПГУВК та ІД карток міжнародною поштовою службою експрес-відправлень «VFS Global» та «DHL Express» за кошти заявника. 
МЗС спільно з ДМС України також опрацьовує порядок здійснення такої доставки, про що Вас буде поінформовано додатково. При цьому термін доставки документів у ЗДУ буде меншим та залежатиме виключно від служб міжнародної поштової доставки.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux