Гуманітарне співробітництво
Опубліковано 15 травня 2020 року о 11:47

У 2019 році Посольство проводило активну роботу в галузі гуманітарного співробітництва, підтримуючи існуючі проекти та ініціативно реалізуючи нові, залучаючи інструмент культурної дипломатії:

1. Одним з основних напрямків гуманітарного співробітництва був розвиток та поглиблення співпраці з урядами федеральних земель Австрії та благодійними фондами для організації оздоровчих канікул для дітей-сиріт з сімей загиблих на Сході України.

- У 2018 р. Посольство розпочало взаємодію з впливовою мережею Lions Clubs – саме за кошти членів клубів було 2-й рік поспіль організовано канікули в Нижній Австрії для українських дітей (близько 50 осіб кожного року), які втратили батьків у війні на Сході України. Завдяки контактам Посольства коштом австрійської сторони вивезено групу українських дітей, що втратили батьків на війні, на реабілітаційні канікули, організовано незабутні враження для дітей українських героїв, що є одним з пріоритетів в роботі Посольства.

- Завдяки співпраці з керівництвом федеральної землі Тіроль близько 40 дітей-сиріт провели 2-тижневі оздоровчі канікули в Австрії в серпні 2019 р.

- Триває співпраця з організацією Global 2000, яка за останні 24 роки прийняла на оздоровлення більше 2700 українських дітей, які страждають від наслідків Чорнобильської катастрофи. В цьому році на оздоровлення було прийнято близько 100 дітей та супроводжуючих з Харкова, Рубіжного, Новоайдару, Сєвєродонецька та Рокитного, всього сім груп. Global 2000 співпрацює з обласною лікарнею в Харкові, де в квітні відкрилося нове відділення для дітей з лейкемією; запущено у виробництво ще 20 систем очищення води для шкіл Харкова і лікарень Луганського регіону.

- Ще одна група дітей-вихованців дитячого будинку відвідала Австрію завдяки запрошенню Голови австрійського парламенту Вольфганга Соботки.

2. У вересні завдяки співпраці з австрійською організацією "Маленькі серця", австрійським благодійним фондом Г. Степича, з іншими благодійними організаціями у м. Києві в Інституті педіатрії, акушерства та неонатології було відкрито перше дитяче паліативне відділення. Посольство домовилося зі спонсорами про безкоштовну доставку медичного обладнання з Австрії в Україну. Ця ж організація "Маленькі серця" в жовтні відкрила в Харківській області Будинок матері і дитини.

3. Триває співпраця з магістратом м. Відень: в 2019 році в рамках гуманітарної допомоги з міста Відень було відправлено в різні лікарняні установи Києва, Харкова, Мелітополя, Краматорська, Рівного та інших міст близько 19 вантажівок з медичним обладнанням, більш ніж 550 лікарняними ліжками і матрацами, лікарняними меблями, постільною білизною та ін.

15 вересня 2020 року у рамках офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до Австрії підписано дві двосторонні угоди про співробітництво у сфері підтримки дітей та сімей між Організацією з охорони навколишнього середовища GLOBAL 2000 та Луганською і Харківською обласними державними адміністраціями.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux