Одним з основних напрямків гуманітарного співробітництва є розвиток та поглиблення співпраці з урядами федеральних земель Австрії та благодійними фондами для організації оздоровчих канікул для дітей-сиріт з сімей загиблих на Сході України.
Завдяки домовленостям Посольства з керівництвом федеральних земель Відень, Тіроль, Зальцбург, Штирія, Нижня Австрія, Верхня Австрія групи українських дітей, які втратили на війні батьків, щороку в липні-серпні проводять 2- та 3-тижневі оздоровчі канікули в Австрії.
Крім того, у 2018 році Посольство розпочало взаємодію з впливовою мережею Lions Clubs. За кошти членів клубів було два роки поспіль – у 2018 та 2019 роках – організовано канікули в Нижній Австрії для українських дітей-сиріт (близько 50 осіб кожного року). Керівництво Lions Clubs висловило бажання та готовність і надалі організувати подібні канікули. Економічна та соціальна виправданість очевидна: завдяки контактам Посольства коштом австрійської сторони організовано реабілітаційні канікули та незабутні враження для дітей українських героїв, розширено мережу ділових зв`язків, встановлено потенційні ділові контакти.
Триває співпраця з організацією Global 2000 (проєкт «Діти Чорнобиля»), яка за останні 24 роки прийняла на оздоровлення більше 2700 українських дітей, які страждають від наслідків Чорнобильської катастрофи. Тільки у 2019 році на оздоровлення було прийнято близько 100 дітей та супроводжуючих з Харкова, Рубіжного, Новоайдару, Сєвєродонецька та Рокитного, всього сім груп. Global 2000 співпрацює з обласною лікарнею в Харкові, де в квітні 2019 року відкрилося нове відділення для дітей з лейкемією; запущено у виробництво ще 20 систем очищення води для шкіл Харкова і лікарень Луганського регіону.
15 вересня 2020 року у рамках офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до Австрії підписано дві двосторонні угоди про співробітництво у сфері підтримки дітей та сімей між Організацією з охорони навколишнього середовища GLOBAL 2000 та Луганською і Харківською обласними державними адміністраціями.
Ще дві групи дітей-вихованців дитячого будинку двічі – у 2019 та 2020 роках – відвідали Австрію завдяки запрошенню Голови австрійського парламенту Вольфганга Соботки – спільний з австрійською благодійною організацією "Маленькі серця" (Kleine Herzen) проєкт під назвою «Дарувати посмішки – нести відповідальність».
У 2019 році завдяки співпраці з "Маленькими серцями", австрійським благодійним фондом Г. Степіча та з іншими благодійними організаціями у м. Києві в Інституті педіатрії, акушерства та неонатології було відкрито перше у Києві дитяче паліативне відділення. Посольство домовилося зі спонсорами про безкоштовну доставку медичного обладнання з Австрії в Україну. Ця ж організація "Маленькі серця" в жовтні 2019 року відкрила в Харківській області Будинок матері і дитини.
Триває плідна співпраця з магістратом м. Відень: в 2019 році в рамках гуманітарної допомоги з міста Відень було відправлено в різні лікарняні установи Києва, Харкова, Мелітополя, Краматорська, Рівного та інших міст 19 вантажівок з медичним обладнанням, більш ніж 550 лікарняними ліжками і матрацами, лікарняними меблями, постільною білизною та ін. на загальну суму близько 250.000 євро.
У лютому 2020 року віденський магістрат направив 4 вантажівки з медичним обладнанням для розподілу в лікарнях Києва, Дядьковичів, Дубно, Рівне та Мелітополя.
У вересні 2020 року магістрат міста Відня направив медичне обладнання в Київську міську клінічну лікарню №17, де лікуються пацієнти з КОВІД-19.
Крім цього, керівництво міста Відень протягом декількох років поспіль також організовувало оздоровлення українських дітей-сиріт.
Громадська організація Humanitäre Hilfe für Ukraine («Гуманітарна допомога для України») з австрійського міста Інсбрука вже 6 років поспіль (починаючи з жовтня 2014) передає гуманітарні вантажі в Україну, в тому числі, в 2020 році – захисні засоби від КОВІД-19. Тільки у березні 2020 року було передано близько 2000 комплектів медичного одягу, інвалідні візки та судна у Клінічну лікарню швидкої медичної допомоги у Львові. Всього організацією було відправлено 26 фур гуманітарного вантажу загальною вагою 214.760 кг: десятки лікарень та інших установ в Україні, тисячі хворих отримали пожертвування з Тіролю: функціональні лікарняні ліжка і палатні тумбочки, лампи для операційних, кушетки для обстежень, негатоскопи, інвалідні коляски і роллатори, постільна білизна, одяг для медперсоналу, перев'язувальний матеріал, медичні шприци, голки, ін. витратні матеріали, холодильники, дитячі коляски, посуд, одяг, дитячі іграшки та спортивний інвентар і багато іншого.
В рамках гуманітарної допомоги та за сприяння Посольства було також:
Лікування поранених
З метою ефективної реабілітації поранених, Посольство налагодило тісну взаємодію зі спеціалізованим ортопедичним центром SKA Zicksee, м. Ст. Андре, федеральна земля Бургенланд. Завдяки залученій фінансовій підтримці банку Raiffeisen та УГКЦ, було організовано реабілітацію 16 військовослужбовців (4 групи по 4 поранених), що втратили нижні кінцівки під час бойових дій на сході України. Поранені протягом трьох тижнів пройшли навчальний курс на базі Школи ходи SKA Zicksee.
Крім того, Посольством регулярно забезпечувався транзит у міжнародному аеропорту Відня поранених українських військовослужбовців, що прямували до країн-партнерів для проходження реабілітації.
Завдяки зусиллям Посольства вдалося організувати низку успішних хірургічних операцій з рятування життя та відновлення здоров’я Руслана Філіпсонова, що був важко поранений, захищаючи українську землю від російської агресії.
Також, за домовленостями Посольства з Головою уряду Федеральної землі Зальцбург відбулося поглиблене дослідження п’яти українських військовослужбовців на базі Університетської клініки офтальмології та оптометрії м. Зальцбург, а також обговорено можливості хірургічного відновлення втраченого зору українських пацієнтів.