Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Deutsch
Політичні відносини між Україною та Австрією
Опубліковано 17 серпня 2012 року о 16:32

Історія двосторонніх відносин

Політичні відносини між Україною та Австрією

Історія двосторонніх відносин

Становлення українсько-австрійських відносин розпочалося відразу після проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року. На відміну від багатьох інших західних держав, Австрія, не чекаючи референдуму 1 грудня, розпочала політичні контакти з українським керівництвом. У результаті вже 26 вересня 1991 року в Нью-Йорку міністри закордонних справ України і Австрії А.Зленко і А.Мок підписали Протокол про консульські відносини.

24 січня 1992 року були встановлені також дипломатичні відносини між двома державами. Австрійське консульство в Києві було перетворене на Посольство. А 3 квітня 1992 року у Відні розпочало роботу Посольство України.

У 1995 році набула чітких обрисів позиція Австрії з низки важливих для України міжнародних питань. У першу чергу це стосувалося перебігу подій, пов'язаних з обставинами вступу України до Ради Європи. Із самого початку чітку однозначну позицію підтримки України з цього питання зайняв тодішній голова Національної Ради Австрії Г.Фішер. Не останню роль у досягненні позитивного для України результату відіграли тогочасні керівник австрійської делегації у ПАРЄ, голова найбільшої у Раді Європи соціал-демократичної фракції П.Шідер та заступник Голови Юридичного комітету ПАРЄ В.Швіммер.

Першим в історії українсько-австрійських відносин візитом в Україну високого рівня став приїзд Голови Національної Ради Г.Фішера (30 травня - 1 червня 1996 року). Крім поглиблення політичного діалогу, цей візит мав сприяти налагодженню міжпарламентських зв'язків. Напередодні візиту до Києва у Парламенті Австрії було створено депутатську групу зв’язків з Україною, члени якої супроводжували Г.Фішера і мали змогу встановити прямі контакти зі своїми українськими колегами.

Важливим фактом в українсько-австрійських відносинах стало прийняття України до Центральноєвропейської Ініціативи, яке відбулося у Відні 1 червня 1996 року. Під час зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЦЄІ відбулися переговори керівників зовнішньополітичних відомств України та Австрії, які обмінялися нотами щодо продовження чинності 9 радянсько-австрійських угод в українсько-австрійських відносинах.

Також двостороннім контактам наших країн сприяє і той факт, що Відень є одним із центрів міжнародної політики. У 1979 році він отримав статус третього міста ООН після Нью-Йорка і Женеви. Тут знаходяться штаб-квартири таких організацій, як ОБСЄ, МАГАТЕ, ЮНІДО, ОПЕК. Крім Посольства, Україна має в Австрії також Постійне представництво при міжнародних організаціях

У квітні 1997 року відбувся перший офіційний візит до Австрії делегації Верховної Ради України на чолі з О.Морозом.

Важливою подією 1998 року став Державний візит Президента України Л.Кучми до Австрії, яка на той час головувала в ЄС. У Відні відбувся також саміт Україна-ЄС, у ході якого була прийнята Стратегія Євросоюзу щодо України.

У 1999 році двосторонні відносини отримали нові позитивні імпульси під час зустрічей глав держав України та Австрії Л.Кучми та Т.Клестіля у рамках неформального саміту Президентів країн Центральної Європи у Львові (14 -15 травня), економічного форуму країн ЦСЄ у Зальцбурзі (30 червня - 1 липня) та саміту ОБСЄ у Стамбулі (18-19 листопада). У ході бесід обговорювалися сучасний стан та перспективи двостороннього співробітництва, перспективи створення системи європейської безпеки, роль і місце в ній України та Австрії, шляхи подолання існуючих глобальних та регіональних загроз.

Основною політичною подією 2002 року став офіційний візит 6-7 листопада Президента України Л.Кучми до Австрії і проведення в його рамках зустрічей та переговорів з Федеральним президентом Австрії Т.Клестілем, Головою австрійського парламенту Г.Фішером, Президентом Палати економіки Австрії Х.Ляйтлем, а також двостороння зустріч Міністра закордонних справ України А.Зленка зі своєю австрійською колегою Б.Ферреро-Вальднер.

Офіційний візит Президента України В.Ющенка до Відня у липні 2005 р. надав нового імпульсу українсько-австрійському співробітництву.

У грудні 2005 р. та березні 2006 р. у рамках з’їздів Європейської народної партії Міністр закордонних справ Б.І.Тарасюк провів зустрічі з Федеральним канцлером Австрії В.Шюсселем. У квітні 2007 р. у Відні відбулися переговори глав зовнішньополітичних відомств двох країн А.Яценюка та У.Пласснік.

8 липня 2008 р. Президент України В.А.Ющенко здійснив офіційний візит до Австрії. 15-16 липня 2008 р. відбувся візит в Україну Федерального канцлера Австрії А.Гузенбауера.

У лютому 2009 р. Україну з робочим візитом відвідав Віце-канцлер, Федеральний міністр фінансів Австрії Й.Прьолль.

У ході офіційного візиту в Україну Федерального президента Австрії Х.Фішера 6-8 липня 2009 р. очолювана ним делегація відвідала Київ та Львів. 

У рамках робочого візиту Міністра закордонних справ України П.Порошенка до Австрії 16 листопада 2009 р. відбулася його зустріч з Федеральним міністром з європейських та міжнародних справ М.Шпіндельеггером. 

2009 року завершено передачу предметів декоративно-ужиткового мистецтва кримських татар і караїмів, які були вивезені до Австрії під час Другої світової війни з Сімферополя, а також близько двох тисяч датованих червнем-липнем 1941 року актів кореспонденції, що були реквізовані у мешканців міста Кам’янець-Подільський.

16-17 вересня 2010 р. офіційний візит до Австрії здійснив Голова Верховної Ради України В.Литвин, який мав зустрічі з Федеральним Президентом Австрії Г.Фішером, Президентом Національної Ради Австрії Б.Праммер та Президентом Федеральної Ради М.Прайнедером.

7-9 листопада 2010 р. Прем’єр-міністр України М.Азаров перебував з робочим візитом в Австрії, в рамках якого Глава Уряду України взяв участь у засіданні Віденського економічного форуму. 

8 червня 2011 р. Прем’єр-міністр України М.Азаров здійснив робочий візит до Австрії з метою участі в засіданні регіонального саміту Всесвітнього економічного форуму. 

18 серпня 2011 року Міністр закордонних справ України К.Грищенко здійснив робочий візит до Австрії з метою участі в міжнародній конференції «Зальцбурзька трилогія».

4-5 жовтня 2011 року відбувся офіційний візит до України Президента Національної Ради Австрії Барбари Праммер.

26 січня 2012 р. у Відень з робочим візитом відвідав  Заступник Міністра – керівник апарату МЗС України П.А.Клімкін, в ході якого відбулись двосторонні політичні консультації на рівні заступників міністрів закордонних справ України та Австрії.

20-21 вересня 2012р. відбувся робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ України К.Грищенка для участі в міжнародній конференції «Ukraine on the part to European Integration».

25 вересня 2012р. в Нью-Йорку в рамках засідання ГА ООН відбулася двостороння зустріч президентів України і Австрії.

21-22 жовтня ц.р. відбувся робочий візит до Австрії заступника Міністра закордонних справ України В.Майка з метою участі у Другій неформальній зустрічі міністрів закордонних справ 14-ти країн-членів Стратегії ЄС для Дунайського регіону (European Union Strategy for the Danube Region – EUSDR).

16 січня 2013 р. та 26 квітня 2013 р. – робочі візити до Австрії Міністра закордонних справ України, Діючого Голови ОБСЄ Л.Кожари.

12 червня 2013 р. –  двостороння зустріч між Президентом України В.Януковичем та Федеральним президентом Австрії Г.Фішером в рамках саміту Глав держав Центральної Європи в Братиславі.

21 жовтня 2013 р. – зустріч Міністра закордонних справ України Л.Кожари з Віце-канцлером, федеральним міністром з європейських та міжнародних справ Австрії М.Шпінделєггером в Люксембурзі в ході засідання Ради ЄС у закордонних справах.

21-22 листопада 2013 р. – офіційний візит до Австрії Президента України В.Януковича.

30 квітня 2014 р. – робочий візит Федерального міністра Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії С.Курца до України в якості Головуючого в КМРЄ.

5-6 травня 2014р. – робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ України А.Дещиці для участі у 124-му засіданні Комітету Міністрів  Ради Європи.

24 червня 2014 р. – робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ П.Клімкіна для участі у Спеціальній сесії Щорічної оглядової наради ОБСЄ з питань безпеки.

15 вересня 2014 р. – робочий візит до України Федерального міністра Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії С.Курца.

1 жовтня 2014 р. - робочий візит до України Федерального Канцлера Австрії В.Файманна. Відбулися переговори з Президентом України П.Порошенком, Прем'єр-міністром України А.Яценюком.

23-24 cічня 2015 р. – робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ України П.Клімкіна.

25-26 березня 2015 р. – робочий візит до Києва Федерального міністра Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії Себастіяна Курца.

5 травня 2015 р. - робочий візит до Києва Федерального міністра Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії Себастіяна Курца.

15 травня 2015 р. - робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ України П.Клімкіна.

16 червня 2015 р. - робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ України П.Клімкіна.

29 вересня 2015 року на полях засідання Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку відбулися переговори Президента України П.Порошенка з Федеральним президентом Австрії Гайнцом Фішером.

14 січня 2016 року у Відні з робочим візитом перебував Міністр закордонних справ України П.Клімкін. 

13 березня 2016 р. - робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна.

27-29 серпня 2016 р. – робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна.

29-30 вересня 2016 р. – робочий візит до Австрії Першого заступника Голови Верховної Ради І.Геращенко.

21 листопада 2016 р. – робочий візит до Австрії Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України І.Климпуш-Цинцадзе.

3-4 січня 2017 року - робочий візит до України Діючого голови ОБСЄ, Федерального міністра з питань Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії С.Курца

17 січня 2017 р. - робочий візит до України Діючого голови ОБСЄ, Федерального міністра Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії С.Курца

7-8 червня 2017 р. - робочий візит до України Діючого голови ОБСЄ, Федерального міністра Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії С.Курца

10 червня 2017 р. – робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна

19 вересня 2017 р. – зустріч Президента України П.Порошенка з Федеральним президентом Австрії А. Ван дер Белленом на полях ГА ООН в Нью-Йорку

7-8 грудня 2017 р. – робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна

Визначальними політичними подіями 2018 року стали візити глав держав обох країн. 8-9 лютого 2018 р. Президент України П.Порошенко здійснив робочий візит до Австрії. Головним підсумком стало підтвердження з боку нового керівництва Австрії прагнення до подальшого всебічного розвитку двосторонніх відносин з Україною.

13-15 березня 2018 р. з робочим візитом Україну відвідав Федеральний президент Австрії А. Ван дер Беллена. У ході візиту було підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Австрія про співробітництво у галузях освіти, науки і культури  

3-4 вересня 2018 р. – робочий візит до України Федерального канцлера Австрії С.Курца 


На рівні глав держав

Жовтень1998 року

Державний візит Президента України Л.Д.Кучми до Австрії 

Травень 1999 року

Зустріч глав держав України та Австрії Л.Д.Кучми та Т.Клестіля у рамках неформального саміту Президентів країн Центральної Європи у Львові 

Липень 1999 року

Зустріч глав держав України та Австрії Л.Д.Кучми та Т.Клестіля у рамках економічного форуму країн Центральної та Східної Європи у Зальцбурзі (Австрія) 

Листопад 1999 року

Зустріч глав держав України та Австрії Л.Кучми та Т.Клестіля під час саміту ОБСЄ у Стамбулі (Туреччина) 

Травень 2000 року

Державний візит Федерального президента Республіки Австрія Т.Клестіля в Україну 

Листопад 2002 року

Офіційний візит Президента України Л.Кучми до Австрії 

Липень2005 року

Офіційний візит Президента України В.Ющенка до Австрії 

Липень 2008 року

Офіційний візит Президента України В.Ющенка до Австрії 

Липень 2009 року

Офіційний візит в Україну Федерального президента Республіки Австрія Г.Фішера 

Листопад 2013 року

Офіційний візит до Австрії Президента України В.Януковича

Вересень 2015 року

Зустріч Президента України П.Порошенка з Федеральним президентом Австрії Г.Фішером на полях засідання Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку

Вересень 2017 року

Зустріч Президента України П.Порошенка з Федеральним президентом Австрії А.Ван дер Белленом на полях засідання Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку

Лютий 2018 року

Робочий візит до Австрії Президента України П.Порошенка

Березень 2018 року

Офіційний візит в Україну Федерального президента Австрії А.Ван дер Беллена


Інформація оновлюється на постійній основі

 

На міжпарламентському рівні 

Червень 1996 року 

Візит Голови Національної Ради Г.Фішера в Україну

Квітень 1997 року

Офіційний візит Голови Верховної Ради України О.Мороза до Австрії 

Вересень2010 року

Офіційний візит Голови Верховної Ради України В.Литвина до Австрії 

Жовтень 2011 року

Офіційний візит до України Президента Національної Ради Австрії Б.Праммер

Вересень 2016 року

Робочий візит до Австрії Першого заступника Голови Верховної Ради І.Геращенко.

Червень 2018 року

Візит до Австрії делегації членів депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Австрія на чолі з співголовою групи В.Бандуровим

Вересень 2018 року  

Візит в Україну делегації австрійських депутатів на чолі з Головою парламентської групи дружби з Україною Р.Лугаром 

Січень 2019 року Офіційний візит до України Президента Національної Ради Австрії В.Соботки

 Інформація оновлюється на постійній основі

 

На рівні глав урядів 

Червень 1992 року 

Робочий візит Прем’єр-міністра України В.Фокіна до Австрії

Квітень 1996 року

Візит Прем’єр-міністра України Є.Марчука до Австрії 

Листопад 1996 року

Зустріч Прем’єр-міністра України П.Лазаренка з Федеральним канцлером Австрії Ф.Враніцьким у рамках саміту глав урядів країн-членів ЦЄІ у Граці (Австрія) 

Квітень 1998 року

Візит Федерального канцлера Австрії В.Кліми в Україну 

Жовтень 2001 року

Робочий візит Прем'єр-міністра України А.К.Кінаха до Австрії 

Липень 2008 року

Візит в Україну Федерального канцлера Австрії А.Гузенбауера 

Листопад 2010 року

Робочий візит Прем'єр-міністра України М.Я.Азарова до Австрії 

Червень2011 року

Робочий візит Прем'єр-міністра України М.Я.Азарова до Австрії

 

Жовтень 2014 року

Робочий візит до України Федерального канцлера Австрії Вернера Файманна

Вересень 2018 року

Робочий візит в Україну Федерального канцлера Австрії С.Курца

 Інформація оновлюється на постійній основі

 

На рівні керівників зовнішньополітичних відомств 

Вересень 1991 року

Зустріч міністрів закордонних справ України і Австрії А.Зленка і А.Мок в Нью-Йорку (США) 

Жовтень 1993 року

Візит Міністра закордонних справ України А.Зленка до Австрії 

Червень 1996 року

Зустріч міністрів закордонних справ України та Австрії Г.Удовенка і В.Шюсселя під час засідання керівників зовнішньополітичних відомств країн-членів Центральноєвропейської Ініціативи у Відні (Австрія) 

Березень 2000 року

Візит Міністра закордонних справ України Б.Тарасюка до Австрії 

Листопад 2000 року

Зустріч міністрів закордонних справ України та Австрії А.Зленка і Б.Ферреро-Вальднер в рамках засідання Ради міністрів закордонних справ держав-учасниць ОБСЄ у Відні (Австрія) 

Листопад 2002 року

Зустріч міністрів закордонних справ України та Австрії А.Зленка і Б.Ферреро-Вальднер у ході офіційного візиту Президента України Л.Кучми до Австрії 

Грудень 2005 року

Зустріч міністрів закордонних справ України та Австрії Б.Тарасюка і У.Пласснік у рамках засідання Ради міністрів закордонних справ держав-учасниць ОБСЄ в Любляні (Словенія) 

Квітень 2007 року

Зустріч міністрів закордонних справ України та Австрії А.Яценюка та У.Пласснік у Відні (Австрія) 

Липень 2008 року

Зустріч міністрів закордонних справ України та Австрії В.Огризка та У.Пласснік у рамках офіційного візиту Президента України В.Ющенка до Австрії 

Листопад 2009 року

Зустріч міністрів закордонних справ України та Австрії П.Порошенка і М.Шпіндельеггера у Відні (Австрія) 

Червень 2010 року

Зустріч міністрів закордонних справ України та Австрії К.Грищенка і М.Шпіндельеггера у рамках неформальної зустрічі міністрів закордонних справ держав-учасниць ОБСЄ в Астані (Казахстан) 

Серпень 2010 року

Зустріч міністрів закордонних справ України та Австрії К.Грищенка та М.Шпіндельеггера в рамках міжнародного заходу «Зальцбурзька трилогія» 

Серпень 2011 року

Робочий візит Міністра закордонних справ України К.Грищенка до Австрії з метою участі у регіональній конференції «Зальцбурзька трилогія» 

Червень 2012 року

Робочий візит Міністра закордонних справ України К.Грищенка до Австрії 

Вересень 2012 року

Робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ України К.Грищенка для участі в міжнародній конференції «Ukraine on the part to European Integration»

Січень та квітень 2013 року

Робочі візити до Австрії Міністра закордонних справ України, Діючого Голови ОБСЄ Л.Кожари

Квітень 2014 року

Робочий візит Федерального міністра Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії С.Курца до України в якості Головуючого в Комітету Міністрів РЄ

Травень 2014 року

Робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ України А.Дещиці для участі у 124-му засіданні Комітету Міністрів  Ради Європи

Червень 2014 року

Робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ П.Клімкіна для участі у Спеціальній сесії Щорічної оглядової наради ОБСЄ з питань безпеки

Вересень 2014 року

Робочий візит до України Федерального міністра Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії С.Курца.

Січень 2015 року

Робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ України П.Клімкіна

Березень 2015 року

Робочий візит до Києва Федерального міністра Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії Себастіяна Курца

Травень 2015 року

Робочий візит до Києва Федерального міністра Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії Себастіяна Курца

Травень 2015 року

Робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ України П.Клімкіна

Червень 2015 року

Робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ України П.Клімкіна

Січень 2016 року

Робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ України П.Клімкіна

Березень 2016 року

Робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна.

Серпень 2016 року

Робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ України П.Клімкіна.

3-4 січня 2017 року

Робочий візит до України Діючого голови ОБСЄ, Федерального міністра з питань Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії С.Курца

17 січня 2017 року

Робочий візит до України Діючого голови ОБСЄ, Федерального міністра з питань Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії С.Курца

7-8 червня 2017 року

Робочий візит до України Діючого голови ОБСЄ, Федерального міністра з питань Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії С.Курца

10 червня 2017 року

Робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ України П.Клімкіна

7-8 грудня 2017 року

Робочий візит до Австрії Міністра закордонних справ України П.Клімкіна

13-14 листопада 2019 року Робочий візит до України Федерального Міністра європейських, інтеграційних та закордонних справ Республіки Австрія А.Шалленберга.

  Інформація оновлюється на постійній основі 

 

Військове і військово-технічне співробітництво 

Розвиток двостороннього співробітництва між Україною та Австрією у військовій, військово-політичний та військово-технічній сферах регламентується положеннями “Рамкової угоди між Міністерством оборони України і Федеральним міністерством оборони Республіки Австрія (ФМОС) про співробітництво у військовій галузі” від 25 листопада 1995 року.

Досвід двосторонніх зв’язків свідчить, що на сьогоднішньому етапі положення Угоди в цілому забезпечують необхідний рівень співпраці. Щорічними планами передбачаються від 8 до 10 двосторонніх заходів (обмін візитами делегацій, участь у військових навчаннях, конференціях, семінарах, навчання військовослужбовців на мовних та інших курсах), які проводяться на паритетній основі в обох країнах.

Протягом 2015 року відбулося п’ять візитів військових делегацій (три в Австрію та два в Україну), у тому числі робочої групи на чолі з директором Департаменту військової освіти та науки МО України генерал-майором І.В. Толоком для участі у конференції начальників вищих військових навчальних закладів (м. Відень, 29.06-01.07.15) та делегації Головного управління Військової служби правопорядку МО України для участі у конференції начальників військових поліцій (м. Відень, 14-18.09.15). Завершена спільна робота над українсько-німецьким словником військових термінів, урочисте представлення якого відбулося у квітні 2015 року в Академії національної оброни Збройних Сил Австрії.

В рамках стратегічного діалогу між оборонними відомствами, спрямованому на підвищення транспарентності у питаннях регіональної безпекової політики, австрійська сторона надає методичну та експертну підтримку у сфері наближення української армії до європейських стандартів.

Одним з напрямів такої допомоги є підготовка українських військових та представників державного сектору безпеки в ході тренувальної програми „Спільна політика безпеки й оборони для країн Східного партнерства“ під патронат Європейської служби зовнішньої діяльності та Європейського оборонного коледжу (ESDC). У 2015 році від австрійської сторони у заходах з реалізації програми взяли участь начальник Управління військової політики ФМОС бригадний генерал Р.Трішак, Посол Австрії в Україні пані Х.Попеллер та керівник проекту від ESDC Й.Рерл.

Розвиваються відносини між країнами у промисловій та науково-технічній сферах. Протягом 2015 року отримав подальшого розвитку спільний проект АТ „Мотор Січ“ та австрійської авіабудівної компанії „Diamond“ щодо встановлення українського реактивного двигуна на австрійський турбогвинтовий літак. Перший демонстраційний політ літака відбувся у січні 2015 року на аеродромі м. Вінер Нойштадт у присутності керівників обох підприємств та Посла України в Республіці Австрія О.В.Щерби. Наприкінці грудня 2015 року була підписана угода між АТ „Мотор Січ“ та компанією „Diamond“ щодо створення спільного підприємства.

Перспективним напрямками подальшої співпраці залишаються:

обмін досвідом з питань реформування збройних сил та їх участі в операціях з кризового реагування;

продовження воєнно-політичних консультацій в оборонній сфері;

взаємодія Інституту іноземних мов Академії національної оборони Австрії та Військового інституту при Національному університеті ім. Т.Г.Шевченко у лінгвістичній сфері;

навчання українських військовослужбовців на спеціалізованих курсах в Австрії.

В цілому, сторони оцінюють існуючий рівень двосторонньої співпраці у військовій та військово-політичній сферах як такий, що сприяє укріпленню регіональної стабільності і безпеки, а також проведенню оборонної реформи в Україні.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux