Посольство України в Республіці Австрія

Київ 00:12

ВІЗИТ ФЕДЕРАЛЬНОГО ПРЕЗИДЕНТА АЛЕКСАНДРА ВАН ДЕР БЕЛЛЕНА ДО УКРАЇНИ

07 березня 2018, 11:53

Наступного тижня Федеральний президент Республіки Австрія Александер Ван дер Беллен та його дружина Доріс Шмідауер у супроводі Міністра закордонних справ Карін Кнайссль та великої делегації з питань економіки та культури здійснять офіційний візит до України. В політичній частині візиту заплановані зустрічі з Президентом Петром Порошенком та Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

В центрі переговорів стоятимуть багатогранні двосторонні відносини, а також відносини з ЄС, ситуація на Сході України, Мінські домовленості, заплановано і підписання Угоди щодо співпраці в галузі культури та освіти. Федеральний президент Ван дер Беллен: «Австрія та ЄС бажають бачити політично стабільну та економічно успішну Україну. Наші двосторонні відносини дійсно багатогранні. Також я особливо чекає на подорож до Львова – символу тісної взаємопов’язаності наших країн».

Візит почнеться у вівторок, 13 березня, прогулянкою старим містом та спілкуванням з представниками громадського суспільства та студентами. Ввечері заплановано зустріч з представниками австрійської економіки/бізнесу, а також із австрійцями, задіяними в роботі ОБСЄ та інших міжнародних організацій.

В середу 14 березня заплановано покладання вінку до Могили невідомого солдата, покладання колосків зерна до Меморіалу жертв Голодомору в знак пам’яті штучно спричиненої голодної смерті мільйонів українців в 1932-33 роках, а також покладання квітів в знак пам’яті загиблих на Майдані у 2014 році.

Офіційна частина почнеться прийомом з військовими почестями у Президента Порошенка, а також переговорами тет-а-тет двох президентів та переговорами за участі делегації. На завершення Міністр закордонних справ Карін Кнайссль підпише Угоду щодо співпраці в галузі культури та освіти. Одразу після спільного підходу до преси двох президентів австрієць Крістоф Отто з організації Global 2000 буде нагороджений Президентом Порошенком українським орденом за свій проект допомоги дітям Чорнобиля.

Після обіду президенти візьмуть участь в економічному форумі. Офіційна частина візиту в Києві завершиться переговорами з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

На третій день перебування в Україні Федеральний президент Ван дер Беллен та Доріс Шмідауер відвідають Львів. Після прогулянки та запису в книзі почесних гостей міста заплановано візит до австрійської бібліотеки. В кінці свого перебування в Україні Федеральний президент зачитає доповідь та поспілкується зі студентами в Українському католицькому університеті.

Останні новини

ЗУСТРІЧ З НОВИМ РЕГІОНАЛЬНИМ МЕНЕДЖЕРОМ ПАЛАТИ ЕКОНОМІКИ | Вчора, 16:11

20 серпня Посол Олександр Щерба зустрівся з новим керівником напряму Східної Європи та Центральної Азії Палати економіки Австрії Грегором Постлєм.

ПІКНІК ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ | 14 серпня, 15:37

З нагоди двадцять восьмої річниці незалежності України Посольство вже традиційно запрошує представників української громади та друзів України на спільний пікнік! 

РЕАБІЛІТАЦІЙНІ КАНІКУЛИ В ТІРОЛІ | 12 серпня, 15:43

11 серпня до Австрії на реабілітаційні канікули прибула наступна група дітей наших воїнів, що загинули або були поранені на Сході України. 

РЕЗУЛЬТАТИ ВИБОРІВ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ | 26 липня, 15:58

Центральна виборча комісія України підрахувала сто відсотків електронних протоколів по багатомандатному та мажоритарних округах. За списками до нового українського парламенту проходять п`ять партій.

ЗУСТРІЧ З УЧАСНИКАМИ ФЕСТИВАЛЮ OST-WEST | 25 липня, 10:53

24 липня Посол Олександр Щерба зустрівся з українськими учасниками та учасницями музичного фестивалю Ost-West, який вже більше 30 років поспіль проходить в Нижній Австрії та збирає музикантів зі Східної та Західної Європи.