ІНТЕРВ'Ю ПОСЛА ОЛЕКСАНДРА ЩЕРБИ ВИДАННЮ "VORARLBERGER NACHRICHTEN"
Опубліковано 22 серпня 2017 року о 13:52

Олександр Щерба: "Ми потребуємо міжнародні миротворчі загони" 

- Нещодавно в статті New York Times з’явилась інформація про можливе постачання ракетної техніки з України до Північної Кореї. Наскільки справедливі ці докори?

- В статті було вказано, що відповідні механізми є в розпорядженні і Росії, і України. І якщо в Україні їх нараховувалося один чи два, то в Росії – більше, ніж 130. Росія також має спільний кордон з КНДР – в той час, як Київ знаходиться значно далі. Просто мислячи логічно, можна зрозуміти, кому насправді вигідні ці постачання. Україна, до речі, має гарну репутацію у всьому, що стосується нерозповсюдження ракетних технологій. Ну і до того ж, давайте подивимося: хто ініціював відповідне розслідування? Президент України Петро Порошенко, аж ніяк не Росія.

- Але які інтереси може переслідувати Москва? 

- Якраз зараз ми можемо отримати від США оборонну зброю. Саме в цей момент надходить новина, яка може зашкодити цим планам. І вигідно це може бути лише тим, хто не хоче, щоб Україна могла протистояти російській агресії.

- Довгострокове перемир'я між українською армією та промосковськими сепаратистами, здається, настане ще дуже нескоро. Чому не вдається дотримуватися режиму припинення вогню?

- Занадто багато залежить від настрою та планів однієї конкретної особи. Ця особа має стовідсотковий контроль над так званими «народними республіками» на Сході України. І ця особа зовсім не зацікавлена в мирі. Ця особа – російський президент Володимир Путін. Україна бажає миру, Москва бажає контролювати Україну. У нас різні цілі – в цьому основна проблема.

- Але ж ОБСЄ задокументувала, що режим припинення вогню порушують не лише сепаратисти, але й українські військові.

- Це відбувається значно рідше. Реальність війни полягає в тому, що в ній стоять одне проти одного дві групи озброєних людей. На нинішньому етапі єдиний шлях припинити військові дії – це ввести між ними міжнародні миротворчі загони. Лише в цьому випадку щось справді зміниться. Але Росія, яка в цьому не зацікавлена, продовжує використовувати свій вплив в ООН та в інших міжнародних організаціях для просування власного порядку денного.

- Чому ніяк не розвивається тема затверджених мінськими домовленостями статусу автономії та виборів у Донбасі?

- Така можливість існувала на початкових стадіях війни. Після першого Мінську Верховна Рада ухвалила спеціальний статус для регіонів в першому читанні. Закон передбачав великі повноваження і в плані культурної автономії, і в плані податкової системи та торгівлі. Що ж відбулося? Військові дії тільки посилилися. Тепер довіра ще більше знизилася. І ще більше зусиль треба буде у Верховній Раді, щоб переконати депутатів надати автономію регіонам, нині підконтрольним Росії.

- Голова ДНР Олександр Захарченко нещодавно оголосив «Малороссію». Нова держава мала б постати на території України за виключенням анексованого Криму.

- Для цього існує влучний німецький вираз: шнапс-ідея.

- Тож ця ідея не несе в собі жодної загрози? 

- Завжди слід остерігатися, коли люди, які мають певний вплив, починають говорити про такі речі. Можна довго сміятися над Захарченком, але вже дуже багато людей постраждали від його шнапс-ідей.

- Важко зрозуміти, коли закінчиться цей конфлікт – точно нескоро. Чи принесли санкції проти Росії бодай якусь користь?

- Якщо б не було санкцій, російські танки стояли б сьогодні значно ближче до кордонів Євросоюзу. Крім того, завдяки існуванню санкцій Москва розуміє, що жоден акт агресії не лишається без наслідків. Тільки санкції можуть стримувати путінську політику агресії.

Vorarlberger Nachrichten,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux