Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Deutsch
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Австрією
Опубліковано 17 серпня 2012 року о 16:42

Договірно-правову базу культурно-гуманітарного співробітництва України з Австрією започаткували Меморандум про співробітництво між Міністерством культури і мистецтв і Міністерством освіти України та Федеральним міністерством освіти і культури Республіки Австрія (підписаний 27.08.1997 р.) та Протокол про внесення доповнень до згаданого Меморандуму щодо наукового співробітництва (підписаний 17.05.2000 р.).

Нова угода щодо співробітництва в сфері культури та освіти між Кабінетом Міністрів України та Урядом Австрії планується до підписання в 2017 році.

Основні напрямки культурно-гуманітарного співробітництва між Україною і Австрією - це презентація української культурної спадщини і сучасного мистецтва, участь української сторони в інформаційно-просвітницьких заходах, пов'язаних з Україною.

Посольство України має статус постійного гостя в Європейській Спілці Національних культурних інститутів (EUNIC), беручи участь в акціях організації; підтримує культурні заходи, які організовуються українською діаспорою і австрійськими організаціями.

У 2016 році за сприяння Посольства були організовані перегляди і обговорення документальних і художніх фільмів: «Подія» та «Майдан» режисера Сергія Лозниці (січень), «Зима в огні» Євгена Афінєєвського (березень, спільно з Посольством США), "Українські шерифи" та «Пісня пісень» (квітень, Лінц, у рамках щорічного фестивалю європейського кіно "Crossing Europe"), "Бабусі Чорнобиля" – до 30-тій річниці аварії на Чорнобильській АЕС, «Земля» Олександра Довженка (червень, ретро-показ) та інших. Крім того, установою надавалося сприяння в організації та проведенні читань творів сучасних українських авторів українською та німецькою мовами, у тому числі Софії Андрухович, Наталки Сняданко (лютий), Мар'яни Гапоненко (березень), Богдана Коломійчука (травень), Олега Шинкаренка (червень), Сергія Жадана (липень), Ірини Вікирчак (вересень). У жовтні відбулася презентація спеціального випуску австрійського журналу „Podium“, повністю присвяченого Україні та українській літературі, упорядницею якого була Таня Малярчук. У жовтні дипустанова стала співорганізатором популярного в країні фестивалю "Австрія читає", почесним гостем якого стала відома українська письменниця і поетеса Мар'яна Гапоненко.

У листопаді 2016 року Посольством було розпочато спільний проект зі Спілкою австрійських бібліотек, в рамках якого провідні українські видавництва передали центральним бібліотекам федеральних земель Австрії дитячі книги українською мовою; проект повністю фінансується австрійською стороною.

В рамках ювілейного року Івана Франка Посольство підтримало презентації збірки його творів німецькою мовою „Vivere Memento“ – у Віденському університеті, а також на з'їзді славістів Австрії в Зальцбурзі.

На початку червня за підтримки Посольства пройшли Дні Львівщини у Відні, які також були присвячені року І.Франка та включали документально-літературну виставку, мультимедійну презентацію літературознавця Б.Тихолоза, моновиставу Романа Горака та інші заходи.

У травні-червні Україна гідно була представлена на одному з найбільших культурних фестивалів Австрії – Вінер Фествохен: відбулася прем'єра вистави "Соляріс" (за мотивами роману С.Лема) у постановці Андрія Жолдака; крім цього, з аншлагом пройшли 4 виступи жіночої групи "Dakh Daughters", які отримали схвальні рецензії майже у всіх провідних австрійських ЗМІ.

30 червня і 1 липня Посольство організувало та провело Дні Української Культури в Зальцбурзі: серед заходів – сольний концерт співачки Лєни Бєлкіної (мецо-сопрано); презентація роману Наталки Сняданко – музичний перформанс у супроводі співу і музики Мар'яни Садовської; виставка Петриківського розпису.

Протягом всього року в Австрії за підтримки Посольства відбувалась низка виставок, виступів і концертів українських митців, зокрема виставка сучасного українського мистецтва у березні у Відні, вернісаж живопису і графіки Дениса Савченка у квітні в Лінці, концерт Луганського академічного симфонічного оркестру під керуванням австрійського диригента Курта Шміда у квітні у Відні (з початку окупації окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) оркестр працює у сусідньому Сєвєродонецьку), виставка українських художників Олександра Літвінова та Наталії Вайнбергер у Карінтії (червень-липень), виставка сучасної української іконографії у Відні (серпень), виступ української співачки Інни Савченко на фестивалі Брукнерфест у Лінці (жовтень), виставка художника Івана Твердуна у Відні (жовтень), вечір у м. Хартберг (Штирія), присвячений Україні, та презентація модної колекції відомого дизайнера Оксани Полонець (листопад), презентація диска "Класика з України" та жива музика у виконанні Яромира Бабського та Дмитра Клименка (грудень), спільний концерт daKooka та дуету Zapaska (сучасна українська музика, грудень) та інших.

27 жовтня Посол взяв участь у відкритті виставки скульптур львівського скульптора епохи бароко Івана Георгія (Йоганна Георга) Пінзеля, яка триває до 12 лютого 2017 року в Віденському Зимовому Палаці– колишній резиденції принца Євгена Савойського.

Важливим напрямом двостороннього співробітництва у галузі освіти є міжвузівська співпраця. Численні двосторонні угоди про співробітництво та проекти реалізовуються спільними зусиллями навчальних закладів з обох боків. 

Відповідно до Угоди між Київським національним економічним університетом та Віденським економічним університетом передбачено щорічне навчання українських студентів Кафедри німецької мови Факультету міжнародних відносин за спеціальною програмою.

Починаючи з вересня 2006 р. на юридичному факультеті КНЕУ працює магістерська програма «Міжнародне економічне право», створення якої стало результатом реалізації європейського проекту «Tempus-Taсis» за участю університетів Відня (Австрія), Неаполя (Італія), Ньюкасла (Велика Британія).

Завдяки семестровим стипендіям, запропонованим Університетом Альпен-Адріа м. Клагенфурт, студенти гуманітарних спеціальностей Чернівецького національного університету  зможуть безкоштовно навчатися протягом семестра.

Національний університет „Львівська політехніка” здійснює співробітництво з Віденським технічним університетом та Технічним університетом м. Грац. У грудні 2015 року факультет архітектури та планування Віденського технічного університету та Інститут архітектури Національного університету «Львівська політехніка» відзначали 20-річчя своєї співпраці.

Плідно розвивається співробітництво між Національною академією наук України та Австрійською академією наук. Нині ці наукові установи співпрацюють в рамках 23 спільних проектів у галузі математики, фізики, інформатики, астрономії, матеріалознавства, енергетики та економіки.

Започатковано співпрацю між Віденською Дипломатичною академією та Дипломатичною академією при МЗС України, підписано Меморандум про співробітництво.

Інститут філології Київського національного університету ім. Т.Шевченка співпрацює з Інститутами славістики та германістики Віденського університету. Університет м. Клагенфурт має інтенсивні контакти з Харківським національним технічним університетом, Чернівецьким університетом ім. Ю.Федьковича та Житомирським державним університетом ім. І.Франка. Ветеринарна академія м.Львів взаємодіє з Віденським ветеринарним інститутом. Університет м. Зальцбург реалізовує спільні проекти з Львівським національним університетом ім. І.Франка.

Посольство надає підтримку двом Українським Міжнародним школам, які діють у Відні. Спільно з українськими організаціями проводяться заходи, спрямовані на поширення духовних традицій українців серед дітей та підлітків місцевого українства.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux