Міжрегіональне співробітництво
Опубліковано 25 жовтня 2020 року о 16:40

Україна та Австрія, маючи тісні культурні, історичні та географічні зв’язки, підтримують і розвивають дружні відносини і на міжрегіональному рівні. Така співпраця має велике значення для українсько-австрійської економічної та культурної співпраці. Це дає можливість обміну досвідом та інформацією між регіонами в галузях економіки, дослідження, технології, полегшує розвиток туризму, сприяє їхньому культурному та освітньому розвитку. Регіони - партнери заохочують, насамперед, прямі контакти між підприємствами, культурними інституціями, організаціями та суспільними організаціями, як найбільш ефективний засіб взаємовигідного для обох сторін співробітництва.

На сьогоднішній день українськими містами та регіонами встановлені сталі контакти з наступними австрійськими містами і регіонами:

На рівні регіонів: Львівська область і Федеральна земля Штирія (Угода про співпрацю); Івано-Франківська область і Федеральна земля Тіроль (Меморандум про співпрацю); Чернівецька область і Федеральна земля Каринтія (Протокол про регіональне співробітництво та взаємодію в економічній, торговельній та громадсько-культурній сферах); Луганська область і Федеральна земля Верхня Австрія (Меморандум про співробітництво); Закарпатська область і Федеральна земля Бургенланд (Угода про культурне і економічне співробітництво); Київська область і Федеральна земля Нижня Австрія (Угода про співробітництво підписана у вересні 2020 року в рамках офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до Австрії).

На рівні міст: Київ – Відень (Меморандум про співробітництво); Запоріжжя – Лінц (Меморандум про партнерство і співробітництво); Дніпропетровськ та Федеральна земля Каринтія (Угода про співробітництво та партнерство). 

З метою подальшої активізації та налагодження ефективних партнерських взаємовідносин у різних галузях співробітництва між регіонами України та Австрії Посольством ініційовано початок переговорів про партнерство між містами Дрогобич (другим за величиною у Львівській області) і Галлайн (другим за величиною у федеральній землі Зальцбург), а також між містами Надвірна (Надвірнянський район Івано-Франківської області) та Перхтольдсдорф (федеральна земля Нижня Австрія, саме тут розташований Український Дім - Культурно-інформаційний центр).

Активно розвивається економічне і культурне співробітництво між містами Маріуполь і Лінц (Верхня Австрія), Івано-Франківськ та Цирль (Тіроль), Вишневе і Айзенштадт (земля Бургенланд), Одесою і землею Нижня Австрія, між містом Дрогобич та землею Верхня Австрія, Львовом і м. Грац (земля Штирія) та іншими.

15 вересня 2020 року у рамках офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до Австрії підписано дві двосторонні угоди про співробітництво у сфері підтримки дітей та сімей між Організацією з охорони навколишнього середовища GLOBAL 2000 (Відень) та Луганською і Харківською обласними державними адміністраціями.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux