‼️До уваги українців, які прибули в Австрію‼️ (Інформація оновлюється)
Опубліковано 30 березня 2022 року о 09:00

Тимчасове перебування в Австрії з метою захисту від війни

 

Громадяни України, а також члени їхніх сімей, які виїхали з України, починаючи з 24 лютого 2022 року, через війну, розпочату росією проти України, мають право на тимчасовий захист у Австрії.

Федеральним міністерством внутрішніх справ Республіки Австрія підготовлено інформаційний довідник з відповідями на найбільш поширені запитання. Доступний за посиланням: https://www.bmi.gv.at/ukraine/files/145_2022_FAQUkraine_Homepage_UKRAINISCH_V20220321.pdf 

Наразі особи, які прибувають з України, можуть користуватися Федеральними залізницями Австрії (ÖBB) тагромадським транспортом у Відні (Wiener Linien) безкоштовно. Відповідна інформація за посиланням: https://www.oebb.at/de/neuigkeiten/ukraine-hilfe

Якщо Ви прибули в Австрію та не маєте де жити, 

зверніться будь ласка за телефоном урядової гарячої лінії

+43 1 2676 870 9460 (працюють україномовні оператори).

www.bbu.gv.at/ukraine


Звертаємо Вашу увагу, що можливості соціального розміщення у місті Відень наразі вичерпані, проте лишаються можливості розміщення в інших Землях (регіонах).


На території Республіки Австрія діють центри допомоги громадянам України, в яких надаються:

* Перша медична допомога

* Медична та психосоціальна допомога

* Харчування та напої

* Тестування на коронавірус

* Допомога засобами гігієни та іншими речами першої необхідності

Такі центри розміщені за адресами:

1. Гуманітарний центр прибуття у місті Відень, Sport & Fun-Halle Leopoldstadt ( 2й район Відня) за адресою Engerthstrasse 267-269, 1020 Wien (працює цілодобово кожен день);

2. Гуманітарний центр прибуття в місті Грац, Messehalle D за адресою Messeplatz 1, 8010 Graz (працює цілодобово кожен день);

3. Гуманітарний центр прибуття у місті Лінц за адресою Volkshaus Bindermichl Uhlandgasse 5, 4020 Linz;

4. Центр прибуття у місті Зальцбург за адресою Messezentrum, Halle 4, 5020 Salzburg

https://www.salzburg.gv.at/gesellschaft_/Seiten/ankunftszentrum.aspx

Федеральні землі Австрії працюють над відкриттям додаткових центрів, у яких Вам також нададуть консультативну підтримку щодо оформлення соціальної допомоги та відповідного посвідчення переміщеної особи «Ausweis für Vertriebene».


Важливо!

Не слід плутати набуття статусу біженця (Asyl) з отриманням тимчасового захисту. 

Посвідчення переміщеної особи «Ausweis für Vertriebene» оформлюється саме в рамках надання тимчасового захисту.

 

Якщо Ви прибули в Австрію і маєте де жити

(у друзів, родичів, в готелі або орендуєте житло) та маєте засоби до існування, Вам також необхідно оформити документ під назвою «Ausweis für Vertriebene» (посвідчення переміщеної особи) для легального перебування на території Австрії. 

 

Особи, яким оформлено «Ausweis für Vertriebene»:

- отримують право легально перебувати на території Республіки Австрія;

- отримують доступ до системи охорони здоров’я Республіки Австрія;

отримують доступ до ринку праці Республіки Австрія;

- отримують право подорожувати в межах Шенгенської зони 90 днів протягом 180 днів без візи в туристичних цілях.


Для оформлення «Ausweis für Vertriebene» необхідно здійснити дві реєстраційні процедури:

1. Зареєструватися за місцем проживання (Anmeldung des Hauptwohnsitzes). В Австрії така реєстрація є обов’язковою, здійснити її можна в реєстраційній службі (Meldeamt) місцевого муніципалітету. Дуже важливо поінформувати реєстраційну службу у разі зміни місця проживання. Додаткова інформація доступна англійською та німецькою мовами за посиланням: https://www.oesterreich.gv.at/en/themen/dokumente_und_recht/an__abmeldung_des_wohnsitzes.html

2. Зареєструватися задля отриманням відповідного статусу у визначених відділах поліції або в спеціальних приймальних пунктах. Перелік таких місць на території всієї Республіки Австрія доступний за посиланням та постійно оновлюється:

https://experience.arcgis.com/experience/3e9f6ad59e814102b7c2158b063ce99a?data_id=dataSource_2-Registrierungsstellen_8461%3A39

або

https://www.bbu.gv.at/en/registration

У місті Відень таку реєстрацію здійснють:

- Реєстраційний та консультаційний центр, розміщений за адресою Bruno-Kreisky-Platz 1, 1220 Відень. (Перед відвіданням обов’язково перевірте режим роботи на вебсторінці https://start.wien.gv.at/ukraine )

Центр збору даних і розподілення (Messe), розміщений за адресою: Messeplatz 1, 1020 Відень. Години роботи: з понеділка по неділю, з 8:00 до 18:00 (Попередній запис не потрібен. Можливі черги.)


Під час реєстрації необхідно заповнити анкету на підставі документів, що посвідчують особу, здійснити сканування відбитків пальців та здійснити фотографування.

Ознайомитись з формою анкети можна за посиланням: https://www.bfa.gv.at/bmi_documents/2755.pdf

Будь ласка, візьміть з собою для реєстрації (за наявності):

- паспортний документ;

- свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, інші документи, що підтверджують цивільний стан;

- інші документи, що посвідчують особу, як-от посвідчення особи, водійські права тощо.


У разі відсутності у Вас паспорта громадянина України для виїзду за кордон або закінчення строку його дії, просимо звертатись до консульського підрозділу Посольства України в Республіці Австрія за адресою: Naaffgasse 23, 1180 Відень.️ Режим роботи: Понеділок, середа, четвер, п'ятниця 9:00 - 12:30, а також вівторок 14:00 - 17:30.

На період дії воєнного стану в Україні затверджено Тимчасовий порядок про внесення певної інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а саме:

• у разі закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон такий строк може бути продовжено: продовження паспорта може бути оформлене не раніше, ніж за 3 місяці до закінчення терміну дії паспорта. Для продовження терміну дії закордонного паспорта заявник подає наявний закордонний паспорт.

• паспорт дитини до 12 років може бути продовжений на термін не більше, ніж термін його видачі;

• дані дітей до 16 років, за відсутності у них паспорта для виїзду за кордон, можуть бути вписані у паспорт(и) батьків, з вклеюванням фотокартки дитини/дітей із зазначенням їх персональних даних. Ця інформація посвідчує їхню особу та підтверджує громадянство України;

Для внесення даних до паспорта про дитину заявник подає такі документи:

• Дійсний закордонний паспорт.

• Свідоцтво про народження дитини.

• Дві фотокартки 3,5Х4,5 см.

• Документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (у разі необхідності).

Внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії або відомостей про дитину здійснюється безоплатно в день звернення особи, на чиє ім’я оформлено паспорт, чи її законного представника.

«Ausweis für Vertriebene» надійде поштою за адресою місця Вашої реєстрації (зазначеному в п.1). В окремих випадках з Вами може зв’язатися Федеральна служба з питань імміграції та біженства для уточнення анкетних даних.


Право на працевлаштування:

Arbeitsmarktservice (AMS) – це державна служба зайнятості в Австрії. Вона надає інформацію щодо пропозицій на ринку праці, допомагає з курсами німецької мови та іншими необхідними освітніми заходами, а також збираєінформацію щодо навичок та кваліфікації.

Громадяни України, яким оформлено «Ausweis für Vertriebene», отримують право на працевлаштування в Республіці Австрія.

Для цього роботодавець має звернутися до AMS та отримати відповідний дозвіл для Вашого легального працевлаштування.

Додаткова інформація доступна за посиланням: https://www.ams.at/arbeitsuchende/arbeiten-in-oesterreich-und-der-eu/ukraine 


Право на медичну допомогу:

Відповідно до рішення Уряду, громадянам України може надаватися медична допомога в рамках державної системи страхування (Österreichische Gesundheitskasse - ÖGK). За детальною інформацією щодо порядку отримання соціального номера, необхідного для доступу до медичних послуг в Австрії, звертайтесь будь ласка за телефоном: +43 1 2676 870 9460 (працюють україномовні оператори).


Корисні номери телефонів:

Гаряча лінія Caritas з питань в'їзду, перебування та проживання: +43 5 1776 380 (понеділок – п’ятниця з 9:00 до16:00).

Гаряча лінія Федерального агентства з питань догляду та підтримки (Bundesagentur für Betreuungs- und Unterstützungsleistungen - BBU) українською та російською мовами: +43 1 2676870 9460.

Гаряча лінія Австрійського інтеграційного фонду (Österreichischen Integrationsfond - ÖIF) українською длязапитань щодо можливостей отримання допомоги, проживання та роботи: +43 1 715 10 51 120 (з понеділка поп'ятницю з 8:00 до 15:00).

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux