Особам молодше 16 років
Опубліковано 07 лютого 2020 року о 12:39

Дітям до 16-років, паспорт оформляється на 4 роки на підставі заяви-анкети одного з батьків (якщо батьки не перебувають у шлюбі – на підставі заяви-анкети того з батьків, з ким проживає дитина) або інших законних представників, а також документів, зазначених у блоці Оформлення закордонного паспорта

Інший з батьків подає 

 • окрему заяву про оформлення паспорта дитині та
 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон і його копію. 
У разі відсутності другого з батьків така заява подається в довільній формі за навності або нотаріально засвідченою. Заява може бути посвідчена нотаріусом в Україні. .  

Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства (необхідно надати підтверджувальні документи та їхні копії). У разі неможливості присутності у консульському відділі другого з батьків дитини, а також відсутності нотаріально засвідченої згоди від другого з батьків разом із документами, передбаченими для оформлення паспорта, подається оригінал та копія одного з таких документів:

1) свідоцтва про смерть другого з батьків та його копію;

2) рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків та його копію;

3) рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім та його копію;

4) рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним та його копію;

5) у випадку, якщо батьки не перебувають у шлюбі, - документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання дитини разом з тим з батьків, який подає заяву-анкету, та його копію;

6) оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України та його копію

7) довідка про реєстрацію дитини громадянином України та її копія.

У разі якщо мати або батько після народження дитини змінили прізвище, додатково подаються (в оригіналі та копії) документи, що підтверджують цей факт (свідоцтво про шлюб, про розлучення, про зміну прізвища тощо). 

Внесення даних про дітей до паспортів батьків не передбачено!Кожній дитині-громадянину України оформлюється окремий паспорт. 

Присутність дитини у консульському відділі під час подання документів на оформлення їй паспорта вимагається з 12-річного віку.

За умови відсутності у дитини статусу постійно проживаючої за кордоном (ПМП), починаючи з 14-річного віку, обов’язковим є надання документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт громадянина України для виїзду за кордон, паспорт громадянина України («внутрішній паспорт»), проїзний документ дитини тощо) виданий на її ім’я.

Рекомендується зробити одну кольорову фотокартку дитини розміром 10 х 15 см (дивіться вимоги до фотокарток), якщо дитина віком до 12-ти років не присутня під час подачі документів та обов'язково зробити фото дітям до 5 років у зв'язку із відсутністю технічних можливостей фотографування малих дітей!.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux