Звернення Посольства до української громади в Австрії
Опубліковано 03 березня 2014 року о 15:04

                                                           Шановні співвітчизники! У зв'язку з підтримкою Радою Федерації РФ звернення Президента Росії про використання Збройних Сил РФ на території України, 2 березня 2014 року Верховна Рада України провела позачергове засідання, на якому ухвалила низку постанов, зокрема:

1. Постанову "Про Звернення Верховної Ради України до парламентів держав-гарантів безпеки України та міжнародних організацій", в якій Верховна Рада України, наголошуючи на неприпустимості відповідних дій з боку РФ як постійного члена Ради Безпеки ООН, якого з Україною пов’язує Договір про дружбу, співробітництво і партнерство, звернулася до парламентів держав-сторін Будапештського меморандуму та міжнародних організацій із закликом:

- направити спеціальні моніторингові місії з метою ознайомлення з реальним станом справ в Україні;

- звернутися до своїх урядів для надання необхідної допомоги з охорони ядерних об’єктів в Україні.

Верховна Рада України також запросила ООН, ОБСЄ, Раду Європи, ЄС, НАТО, СНД та інші заінтересовані міжнародні структури організувати виїзні засідання своїх органів в Україні, виступила з ініціативою створення групи для проведення переговорів з Росією з метою нормалізації відносин з РФ та деескалації ситуації в Європі, закликала продемонструвати солідарність з українським народом та захистити суверенітет і територіальну цілісність України й наголосила, що потурання військовим діям проти України може мати непоправні наслідки для всього світового порядку.

2. Заяву Верховної Ради України, в якій, зокрема, наголосивши, що Автономна Республіка Крим є невід'ємною складовою частиною України на територію якої поширюється дія Конституції України та законів України, звернулася з вимогою до російської сторони неухильно виконувати базові Угоди про перебування ЧФ РФ на території України, а саме негайно відвести війська в місця їх дислокації та до Президента РФ В.В.Путіна не допустити введення ЗС Росії на територію України.

Верховна Рада також підкреслила, що Україна гарантує захист основоположних прав і свобод усіх громадян, які проживають на території України, в тому числі права на вільне використання мови, свободу віросповідання та світогляду; будь-який конфлікт повинен вирішуватись виключно мирним шляхом без застосування сили, за участю міжнародного посередництва ОБСЄ, ООН, Ради Європи, ЄС, СНД, країн Будапештського меморандуму.

3. Постанову "Про підтримку Збройних сил України, інших військових формувань України", у якій, зокрема:

- висловила солідарність та всебічну підтримку Збройним силам (ЗС) України;

- повністю підтримала рішення Ради національної безпеки та оборони України від 1 березня 2014 року;

- доручила Кабінету Міністрів України вжити негайних заходів з покращення матеріально-фінансового забезпечення всіх потреб ЗС.

Указом в.о. Президента України, Голови Верховної Ради України О.В.Турчинова було введено в дію Рішення Ради безпеки і оборони України від 1 березня 2014 р. "Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України". Відповідно до цього рішення будуть невідкладно здійснені такі кроки:

- приведено ЗС України та інші військові формування нашої держави у повну бойову готовність:

- скликано навчальні збори військовозобов'язаних у необхідних обсягах у час і строки, визначені Генеральним штабом ЗС України;

- виділено необхідні фінансові, матеріально-технічні та інші ресурси для належного забезпечення безпеки, прав та інтересів громадян України, суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності державних кордонів України;

- надіслано звернення до зовнішньополітичних відомств окремих держав-підписантів Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 р., зокрема США і Великобританії, із закликом забезпечити безпеку України та провести відповідні консультації офіційних осіб у Києві;

- забезпечено посилену охорону об'єктів енергетики та критичної інфраструктури України;

- створено оперативний штаб з питань реагування на ситуацію в АР Крим та м. Севастополь на чолі з Секретарем РНБО України.

З огляду на прийняття зазначених рішень Верховної Ради та РНБО України Посольством України в Австрії :

- доведено до офіційних чинників держав/організацій акредитації суть ухвалених рішень і заходів, які здійснюються Україною з метою деескалації напруженості та врегулювання ситуації мирним шляхом. При цьому особливо наголошено, що в Україні вживаються максимальні заходи для недопущення прямої масштабної російської інтервенції та початку бойових дій на території нашої держави;

- максимально активізована робота з доведення у державах/ організаціях акредитації об'єктивної інформації про події в Україні, зокрема щодо повної невідповідності дійсності повідомлень російської сторони про порушення прав та інтересів російськомовних громадян України та утисків росіян на території нашої держави. При цьому привернуто увагу іноземних партнерів до готовності та відкритості української сторони до співпраці з міжнародними місіями, покликаними "на місці" вивчити ситуацію;

- керівниками ППУ при ООН, ППУ при МО у Відні, ППУ при РЄ, ППУ при МО у Женеві оперативно проведено консультації в секретаріатах відповідних організацій з метою обговорення практичної реалізації запрошення Верховної Ради України до заінтересованих міжнародних структур направити спеціальні моніторингові місії з метою ознайомлення з реальним станом справ в Україні та організувати виїзні засідання їхніх органів в Україні.

З метою привернення уваги міжнародної спільноти до впровадження необхідних дій щодо захисту суверенітету і територіальної цілісності України Посольство України в Австрії звертається до української діаспори Австрії та всіх небайдужих підтримати державний суверенітет і територіальну цілісність України та засудити дії Росії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux