У Відні розпочала свою роботу чотириденна Міністерська конференція МАГАТЕ з питань ядерної безпеки для аналізу аварії на японській АЕС Фукушіма Даїчі
Опубліковано 20 червня 2011 року о 17:47

20 червня у Відні розпочала свою роботу чотириденна Міністерська конференція МАГАТЕ з питань ядерної безпеки для аналізу аварії на японській АЕС Фукушіма Даїчі. Участь у конференції беруть делегації високого рівня більше, ніж з 100 країн. Учасникам конференції представлені попередній аналіз та оцінка наслідків аварії, підготовлені Агентством та урядом Японії. Головною метою конференції є обговорення шляхів удосконалення міжнародного режиму забезпечення ядерної безпеки та механізмів реагування на кризові ситуації ядерного характеру у світлі уроків, винесених з аварії на японській АЕС. Делегації на політичному та технічному рівнях обговорюють заходи, які необхідно вживати країнам для попередження та подолання негативних наслідків техногенних аварій у ядерній сфері, а також визначають напрямки посилення відповідного співробітництва у рамках МАГАТЕ.

Делегацію України на конференції очолює Голова Державної інспекції ядерного регулювання О.Миколайчук. До складу делегації входять Заступник Міністра закордонних справ П.Клімкін, Голова Державного агентства з управління Зоною відчуження В.Холоша, керівники та фахівці НАЕК «Енергоатом», представники Постпредства України у Відні. У виступі делегації України основну увагу учасників конференції було привернуто до підсумків Київського саміту з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії, проведеного в рамках заходів, приурочених до 25-х роковин аварії на ЧАЕС, а також до роботи Уряду України з постійного підвищення безпеки вітчизняних АЕС. Делегація України внесла на розгляд конференції низку пропозицій щодо удосконалення механізмів імплементації стандартів ядерної безпеки МАГАТЕ та реагування країн на надзвичайні ситуації, пов’язані з роботою АЕС.

У перший день роботи конференції делегації консенсусом схвалили Міністерську декларацію, в які окреслили напрямки подальшого удосконалення міжнародного режиму ядерної безпеки та визначили низку завдань для Агентства щодо комплексного аналізу причин та наслідків аварії на АЕС Фукушіма Даїчі, винесених уроків та підготовки відповідного плану дій МАГАТЕ.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux