3 червня у Відні відбулася зустріч Міністрів закордонних справ країн-учасниць Центральноєвропейської ініціативи членів рамках Австрійського головування в ЦЄІ під головуванням Федерального міністра Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії Себастіана Курца за участі Генерального секретаря ЦЄІ Джованні Карраччіоло ді Віетрі, Директора секретаріату Енергетичного Співтовариства Янеза Копача, перших віце-прем’єр-міністрів Хорватії та Сербії, віце-прем’єр-міністрів Молдови, Чорногорії, Словаччини, Словенії, міністрів закордонних справ Албанії, Болгарії, Македонії, Угорщини, Румунії, заступників міністрів закордонних справ Білорусі, Чехії, Польщі, України, а також Посла БіГ в ОБСЄ.
З вітальним словом до учасників заходу звернувся Федеральний міністр Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії С.Курц, в якому запевнив країни Західних Балкан у підтримці на шляху європейської інтеграції, а країни Східного партнерства у розбудові модерного демократичного суспільства, ролі моста між макрорегіональним співробітництвом і стратегією ЄС.
Українську делегацію представив Заступник Міністра закордонних справ України С.О.Кислиця, який у своєму виступі відзначив, що сьогодні Європа піддається найбільший трансформації після розпаду Радянського Союзу та найбільшій загрозі з точки зору безпеки, що може змінити структуру безпеки континенту і політичний ландшафт.
Наголошувалося про праві кожної країни на власний вибір, тим більше яка вартує людських життів і необхідності змінити підходи у вирішенні існуючого конфлікту, змінити дії стосовно Росії.
Було також підкреслено намір щодо підписання Угоди про асоціацію і не лише Україною, а також Молдовою і Грузією, а також закликано європейські країни продовжити запровадження санкцій проти РФ як єдиний дієвий механізм, що може вплинути на агресивну зовнішню політику цієї держави.
Керівником української делегації відзначалося також, що упродовж останніх десятиліть Центральноєвропейська ініціатива продемонструвала значну гнучкість і здатність адаптуватися до мінливого глобального середовища. Станом на сьогодні більше половини держав - членів ЦЄІ є членами ЄС, а решта - на шляху повноправного членства, або ж знаходяться в процесі євроінтеграційної інтеграції з метою тісної співпраці та партнерства з ЄС. Підкреслена роль ЦЄІ як активного учасника історичних змін у Європі та її ролі у практичній співпраці в рамках Східного партнерства.
За результатами засідання керівниками делегацій було прийнято Спільне комюніке