Візит Прем’єр-міністра України М.Азарова до Австрії для участі у Регіональному самміті Всесвітнього Економічного Форуму
Опубліковано 08 червня 2011 року о 15:40

Матеріал про участь глави Уряду України у Регіональному самміті Всесвітнього Економічного Форуму, австрійські друковані видання подають у контексті візиту М.Азарова до Москви, здійсненого ним на передодні. Основний наголос статей у всіх виданнях робиться на прагненні України зменшити залежність від Росії, на чому у своєму виступі на ВЕФ наголосив Прем’єр-міністр України М.Азаров.

«Дер Штандард»

«Перебуваючи у Відні, український Прем’єр-міністр піддав критиці російську політику у сфері енергетики. Така залежність України від Росії не є доброю, оскільки ціни на газ та нафту є не такими, якими вони повинні бути», - наголосив Азаров на відкритті Всесвітнього Економічного Форуму у середу. За словами Азарова, Україна розраховує на імпорт енергоносіїв з країн Центральної Азії та Чорноморського басейну. «З метою гарантування енергозабезпечення ми реалізовуємо проекти з Азербайджаном та іншими країнами», - цитує «Дер Штандард» слова Глави українського Уряду. Ціна на нафту та газ протягом минулого року подвоїлась і це було темою нещодавніх переговорів М.Азарова з російським Прем’єр-міністром В.Путіном. Під час зустрічі М.Азаров розповів про заплановані його урядом реформи. «Наша адміністрація чітко асоціює себе з демократичним та соціальними реформами, а також зі змінами у нашій системі юстиції. Реформування держави покликане створити «ліберальний клімат» для залучення інвестицій.

«ДіПрессе»

«Ентузіазм знадобиться М.Азарову, якщо він як Прем’єр-міністр України хоче зробити свою країну привабливою для іноземних інвесторів», - зазначає видання «Ді Прессе». Його країна «колись була найбільш розвинутою республікою СРСР, але оскільки на початку 90-х років ми припустилися багатьох помилок, рівень економічного зростання нині не дотягує і до половини того, який був у 1991 році». Криза сильно вдарила по Україні, державний борг зріс втричі, МФВ був змушений втрутитись.

Азаров, однак, наголошує на зусиллях, завдяки яким дефіцит бюджету може бути зменшений з 15% до 3%. Прем’єр приваблює інвесторів «найнижчими податковими ставками у Європі». Він і сам бачить, що його країна перебуває у тіні Росії, від енергоносіїв якої залежить на 100%. «Вчора я провів переговори з В.Путіном. Важко зрозуміти, чому ціна на газ протягом року повинна збільшитись вдвічі», - цитує «Ді Прессе» слова Прем’єр-міністра України. Азаров радше надає перевагу Європі як об’єднанню, до вступу в яке Україна так наполегливо прагне, навіть якщо любов є не завжди взаємною: «ЄС не готовий врахувати наші прагнення щодо ЗВТ».

«Вінер Цайтунг»

Україна, як і країни Європи, викликає занепокоєна енергетичною залежністю від Росії. У цьому зв’язку Україна сподівається на імпорт енергоносіїв з Центральної Азії та країн Чорноморського регіону. Москву Прем’єр-міністр України М.Азаров розглядає як «стратегічного партнера», однак критикує близьку до державного керівництва РФ фірму-постачальника енергоносіїв, ціна на газ та нафту якої є «не такою, яку ми вважаємо оптимальною».

У галузі інфраструктури, на думку Прем’єр-міністра Азарова, є добрі передумови для вигідних бізнес-проектів: він підтримує плани продовження російської широкополосної залізної дороги до Відня. М.Азаров також розраховує на успішну участь України у створенні великої транспортної розв’язки на Дунаї.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux