Посол України: Злиття Газпрому і Нафтогазу у межах видимості можливе впродовж наступних 3-5 років – «Європа плескатиме у долоні»
Опубліковано 12 жовтня 2010 року о 16:53

Інтерв'ю Посла України в Австрії А.В.Березного (АПА, 12.10.2010)

Відень (АПА) – На думку нового Посла України у Відні Андрія Березного, впродовж наступних 3-5 років можливе злиття російського державного концерну «Газпром» та української компанії «Нафтогаз». «Є розмови, … () це природна справа з економічної точки зору, і Європа плескатиме у долоні», - зазначив Березний у розмові з АПА, навіть якщо ця тема «політизується певною русофобією». Нову українсько-російську газову суперечку, що виникла у січні 2008 року, в результаті якої зупинку газопостачання відчула і Європа, він виключає.

Президент України Віктор Янукович заявив в інтерв’ю французькій газеті «Лє Мон»: «Дуже ймовірно, що Україна і Росія укладуть угоду про спільну модернізацію нашої ГТС, зокрема через спільне управління нових відрізків газотранспортної системи», як повідомляє російське агентство новин РІА-Новости. За його словами, головне завдання полягає у тому, щоби відновити довіру між постачальниками газу та його покупцем – Європою.

Янукович зазначив, що не боїться прагнення російської сторони розширити свій вплив і в інших галузях, зокрема в атомній енергетиці та літакобудуванні. «Росія шукатиме можливостей збільшити вплив на Україну. Це природно. Так само природно і те, що Україна захищає свою незалежність у цих галузях», - зазначив Президент.

Торкаючись питання дефіцитів у гарантуванні енергозабезпечення у власній країні, Березний зазначив: «Найважливішим є забезпечити ефективність енергоспоживання». Знижки на тарифи для українського населення повинні бути поступово зменшені і угоджені з нормальною ціною. «Це дуже непопулярний крок, але уряд Януковича це зробить».

Впродовж останніх двох років об’єми двосторонньої торгівлі з Австрією зменшились, але цього року обсяги імпорту та експорту з української точки зору зросли на 30%. Але, як і раніше, Україна залишається для Австрії постачальником сировини. «Ми зацікавлені постачати більше готових товарів до Австрії». Загалом, Європа не зацікавлена в українських продуктах харчування, техніці чи текстилі. «Весь український експорт йде на Схід , в Росію і країни СНД».

Австрія «дуже важливий» інвестор для України і знаходиться на п’ятому місці серед іноземних інвесторів. Існують поодинокі складнощі, пов’язані з корупцією, «але я не чув скарг від австрійських підприємців», - сказав Посол.

Новий Посол України: країні потрібне сильне керівництво

«Політична свобода без мінімальних економічних стандартів неможлива» - Україна хоче вступити в ЄС «найкраще – вже зараз»

Відень АПА – «Політична свобода неможлива без мінімальних економічних стандартів», - сказав в інтерв’ю АПА новий Посол України в Австрії Андрій Вікторович Березний. Тільки «чітко структурована владна вертикаль» і сильна влада змогли б забезпечити стабільність і покращити становище. «Нинішній Уряд (України) намагається підсилити цю владу, це сильне керівництво». У зовнішній політиці Україна хоче вступити в ЄС «найкраще вже зараз». «Але я маю сумніви у можливостях інтеграції, (…) з усім егоїзмом, який існує в Європі, стосовно соціальних та політичних питань».

2004 року у нас був особливий шанс стати парламентською республікою і якомога скоріше завершити демократизацію, але ми його втратили», - зазначив Березний, вказуючи на помаранчеву революцію проти режиму авторитарного Президента Леоніда Кучми. «Наш досвід показав, що парламент до цього ще не готовий». Тому сильне керівництво «є єдиним виходом з хаосу», оскільки «демократії потрібна хороша економічна основа». Зараз народ не довіряє державним інституціям: «Усі, в кого є гроші, намагаються лікуватись за кордоном, всі, в кого є гроші, намагаються виїхати за кордон, усі, в кого є зв’язки, хочуть працювати за кордоном. Це потрібно змінити. Тому необхідними є ці непопулярні, чи якщо хочете, авторитарні, заходи», - підкреслив Посол. Опозиція ж це все порівнює з ерою Кучми, що йому дуже не подобається.

Коли економіка України пожвавиться, можливе, на думку Березного, повернення до менш «вертикального» центру влади. «Я думаю, це реально, у нас сильна опозиція і сильні засоби масової інформації». Впродовж останніх п’яти років, коли мас-медіа могли робити, що вони хотіли, з’явилась «хуторянщина» і не було «серйозної політичної інформації». Тому нинішній уряд намагається встановити «не цензуру, а певні рамкові умови.

Тісне переплетення економіки і політики «є проблемою України», яку потрібно вирішити. «20 років тому у нас раптом з’явилось багато дуже заможних людей, яким була потрібна влада, щоб захистити свою власність». Чимало нинішніх парламентарів теж пов’язані з економікою. Подолання корупції для діючого уряду є «одним з пріоритетних завдань». «Для цього потрібно провести реформи суду, прокуратури, митної і податкової служб та ін.; практично щодня це обговорюється на засіданнях уряду».

Україна готова «зробити все» для вступу в ЄС. «Ціна членства є зрозумілою для всіх людей, але якщо не отримуєш сигналів, це викликає розчарування». Березний не бачить суперечностей в одночасному наближенні Києва до Москви. «Росія є світовим владним центром і ми дуже залежні». Економічні переваги для України були «дуже потрібними», вже зараз можна відзначити подвоєння українського експорту до Росії. «Але часи змінилися, Україна зараз самостійна». Якщо Україна вступить в ЄС, «Москва не зрадіє, але ми будемо вести переговори, щоби знайти рішення».

Двосторонні відносини з Австрією перебувають, за словами Березного, у доброму стані. Те, що він вже третій Посол в Австрії за останні 5 років він пояснив прямим призначенням Посла Президентом України. «Посада Посла визначається більше політичними, ніж фаховими принципами». На запитання, чого Австрія могла би повчитися в України, Березний зазначив: «Українці – дуже миролюбивий народ. Ми хочемо тільки мати свою незалежність. (…) Це дуже складна справа». Крім того, українці дуже різні; більша частина населення є слов’янами східного християнського обряду, тому цінності дещо інші, ніж у християн західного обряду. «На це треба зважати у відносинах з Україною». Він наголосив: «Ми почуваємо себе європейцями».

7 жовтня Березний відзначив свій 100-ий день на цій посаді. До того 51-річний Посол працював серед іншого, заступником міністра економіки (2003-2006) та у багатьох приватних підприємствах. 2008 року відзначений орденом «За заслуги» за особистий внесок у вступ України до СОТ. Березний, який добре говорить німецькою, за його даними не є членом «Партії Регіонів» Президента Віктора Януковича, але називає себе її прихильником.

АПА, А.В.Березний, Посол України в Австрії

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux