У Відні відбулася зустріч Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігоря Прокопчука з Генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії
Опубліковано 26 серпня 2010 року о 13:37

26 серпня у Відні відбулася зустріч Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігоря Прокопчука з Генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Юкія Амано, в ході якої було вручено лист-повноваження про його призначення Постійним представником України при МАГАТЕ.

Під час зустрічі обговорювалися актуальні питання двостороннього співробітництва України та МАГАТЕ, зокрема стан реалізації українських проектів у рамках Програми технічного співробітництва Агентства та діяльність Агентства в Україні у сфері дотримання гарантій. Сторони обговорили перспективи подальшої спільної роботи на таких напрямках як удосконалення управління знаннями в ядерній галузі, зняття з експлуатації енергоблоків ЧАЕС та поводження з радіоактивними відходами на площадці, включаючи об’єкт «Укриття», реалізації планів довгострокової експлуатації АЕС, зміцнення інфраструктури ядерної та радіаційної безпеки.

І.Прокопчук поінформував Гендиректора МАГАТЕ про реалізацію українською стороною прийнятого Президентом України на Вашингтонському саміті з питань ядерної безпеки рішення щодо репатріації високозбагаченого урану з України та переведення роботи українських дослідницьких реакторів на низькозбагачене паливо у рамках зусиль світового співтовариства із зменшення загрози розповсюдження ядерних матеріалів та технологій.

Сторони також обговорили актуальні питання підготовки до 54-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ, робота якої розпочнеться у вересні ц.р. у Відні, та поточну діяльність Ради керуючих Агентства, членом якого є Україна.

Генеральний директор МАГАТЕ Ю.Амано висловив зацікавленість взяти участь у запланованій на квітень 2011 року у Києві міжнародній конференції «Двадцять п’ять років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього».

Постійний представник України відзначив зацікавленість української сторони у подальшому поглибленні співпраці з МАГАТЕ та завершенні Агентством цього року роботи з оцінки стану дотримання Україною Угоди про гарантії МАГАТЕ та Додаткового протоколу.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux