Австрія зацікавлена в імпорті українських продуктів харчування
Опубліковано 18 травня 2016 року о 17:42

17 травня у Відні в рамках Vienna Trade Fair відбулася серія зустрічей представників українських виробників солодощів, рибних продуктів, напоїв, меду, молочних та інших продуктів харчування і товарів масового вжитку та закупівельників найбільших австрійських торгових мереж REWE/Billa, SPAR та METRO, які разом покривають майже 75% ринку роздрібної торгівлі в регіоні.

Vienna Trade Fair, який відбувся за ініціативи Посольства України в Республіці Австрія, мав на меті сприяти налагодженню прямих контактів українських експортерів з найбільшими роздрібними мережами Австрії. За результатами переговорів спостерігається значний інтерес австрійського бізнесу до українських продуктів. У майбутньому очікується підписання контрактів на експорт української продукції.

Олександр Щерба, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Австрія: «Така ініціатива це абсолютно новий підхід у роботі української дипломатії, адже ми безпосередньо організували зустріч найвищих представників обох сторін в одному місці та в один час. Уже сьогодні ми бачимо інтерес щонайменше зі сторони METRO і невдовзі очікуємо інформацію від REWE/Billa та SPAR».

Австрійська сторона зазначила, що серед українських товарів найбільше їх цікавлять кондитерські вироби, печиво, дитяче харчування, сухофрукти, горіхи, соки та безалкогольні напої. Для участі в зустрічах були відібрані 11 найкращих компаній з Україні, які вже експортують до ЕС або найбільш підготовлені до цього.

Міжнародна аудиторська компанія «Делойт» в Україні виступила співорганізатором події та провела масштабну підготовчу роботу з експортерами, створивши фундамент для успішних переговорів. Зокрема, були проаналізовані очікування та потреби австрійських торгових мереж, а також відповідність українських виробників високим вимогам ЄС з якості, логістики, маркування тощо. Представники Делойт також брали участь у зустрічах В2В для того, щоб підготовити рекомендацій для експортерів на майбутнє.

Грегорі Фішман, старший радник з питань інвестицій компанії «Делойт» в Україні: «Головне не те, що відбулося сьогодні а те, що відбуватиметься опісля. Сьогодні ми отримали перше зелене світло та корисні поради від австрійської сторони, і тепер очікуємо на переведення переговорів у практичну площину та вже за 6 місяців появу українських продуктів на полицях австрійських супермаркетів».

Як зазначила одна із компаній-учасниць Vienna Trade Fair: «Такі події, коли Міністерство закордонних справ проявляє себе у дії, є надзвичайно важливими та насправді допомагають бізнесу. Ми дуже давно не спостерігали схожих практик на ринку, але як компанія, яка останнім часом досить активно займається експортом, ми знаємо, як складно отримати можливість провести зустріч з роздрібними мережами і скільки перешкод та посередників для цього потрібно пройти».

Головними організаторами події виступили Посольство України в Республіці Австрія, аудиторська компанія «Делойт» в Україні та Австрії, та комунікаційне агентство The Willard Group. Подія відбулася також за підтримки Федеральної палати економіки Австрії (WKO) та Ukrainian Circle Vienna.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux