СТАТТЯ ПОСЛА ОЛЕКСАНДРА ЩЕРБИ В DIE PRESSE: "НЕПРАВДА ВАША, ГЕРР ХАЗЕЛЬШТАЙНЕР!"
Опубліковано 25 вересня 2017 року о 12:13

Будівельний магнат Ханс-Петер Хазельштайнер зробив у своєму інтерв’ю кілька заяв, які я як посол не можу залишити без коментаря. Зокрема, слова про те, що санкції проти Росії неефективні, направлені «проти не тих» та відповідають лише американським інтересам – принаймні дивні. 

Після нелегальної анексії Криму, після приходу путінських зелених чоловічків на Донбас і, як наслідок, війни, після десяти тисяч смертей та після руйнації системи безпеки в Європі, від європейця можна було б очікувати більшого розуміння щодо цілей та причин санкцій. 

Росія прийшла в Україну, зруйнувала життя тисяч, примусила мільйони людей тікати. Я запитую себе: якби щось аналогічне трапилося в житті геррра Хазельштайнера, якби його особиста доля була зруйнована – чи був би він таким великодушним? Здається, в даному разі, як і в багатьох інших випадках, за готовністю «розуміти Росію» ховається звичайна байдужість до страждання інших людей. 

Ні, герр Хазельштайнер, санкції не є неефективними. Санкції – один із двох факторів, які стоять між мирним повсякденням європейського життя і великодержавним безумством Путіна. Другий фактор – це готовність тисяч українців ризикувати собою, аби Путін не розчавив українську свободу. Якби не ці люди і якби не санкції – путінські танки стояли б набагато ближче до Європи, ніж зараз.

Санкції – це єдина риска між добром і злом, яку провів Захід після того, як Росія брутально розтоптала всі свої міжнародні зобов’язання та розв’язала цю частково відкриту, а частково скриту війну проти України. І ні, герр Хазельштайнер, «не ті» від санкцій не страждають. Від санкцій страждають ті, хто причетний до прийняття та реалізації немислимих рішень Путіна. Принаймні, тільки ці прізвища ви знайдете в санкційних списках ЄС.

Ви хочете бачити Росію в Європі? Ми в Україні цього теж хотіли. Аж поки Кремль не показав, наскільки мало для нього значить і Європа, і європейські цінності. Ми бачимо Росію зблизька, набагато чіткіше, ніж ви – і те що ми бачимо, виглядає страшно. 

Ні, Росія не хоче бути в ЄС. Нинішня російська еліта ніколи цього і не хотіла. Сама лише думка, що підполковник КГБ Путін хотів привести Росію в Європу, виглядає принаймні наївно. Ви кажете, «єдина Європа під впливом Росії була б катастрофою для Америки». Чи не була б така Європа катастрофою насамперед для самої Європи? Чи герр Хазельштайнер мріє саме про такий розвиток подій? 

Ну, і звичайно, ні ЄС, ні НАТО ніколи не висловлювали Україні «запрошення вступити». Це просто неправда. Відповідно, вся наступна логічна конструкція герра Хазельштайнера, стоїть на глиняних ногах. Насамперед його виправдання анексії Криму. Цей протягом лічених тижнів проведений загарбницький акт був нічим іншим, ніж окупацією в найгірших традиціях середини 20 сторіччя. Де-де, а в Австрії це має бути особливо очевидним.

DIE PRESSE ,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux