Посольство України у Відні провело презентацію книги професора Рудольфа Агстнера
Опубліковано 15 листопада 2011 року о 08:40

15 листопада 2011 року Посольство України у Відні провело презентацію книги професора Рудольфа Агстнера «Про цісарів, консулів і купців – Австрія і Україна 1785 – 2010». Автор є професійним дипломатом, послом, начальником реферату культурно-політичного Департаменту Федерального міністерства з європейських та міжнародних справ Австрії. Публікація цієї книги присвячена 20-річчю відновлення дипломатичних відносин між Австрією та Україною.

Книга є результатом ретельного дослідження австрійської консульської присутності на території сучасної України в період з 1785 до 1914 років, про встановлені у 1918 році представницькі установи Австро-Угорщини у Києві і Одесі, про почесні консульства Австрії, що функціонували у міжвоєнний період у Чернівцях (тоді – Румунія) і Львові (тоді - Польща). Викладена автором історія розбудови двосторонніх австрійсько-українських взаємин розкриває також значення інституту Почесного консула в структурі австрійської дипломатії минулого та сьогодення.

Співорганізатором презентації стало Австрійсько-українське товариство, яке наступного року відмічає свій 20-річний ювілей. Сама ця організація українців в Австрії, яку 1992 року очолив міністр фінансів Австрії Р.Едлінгер, стала свого часу потужним двигуном у налагодженні двостороннього діалогу Україна-Австрія, сприяла широкому представленні українською культури в Австрійській Республіці.

Презентація стала подією в культурно-політичному житті Відня. Гостями заходу стали члени Національної ради (парламенту) Австрії, зокрема, Г.Вілімскі, голова міжпарламентської групи дружби «Україна-Австрія», колишній посол Австрії в Україні К.Фабіан та колишній міністр фінансів Австрії Р.Едлінгер, дипломати, почесні консули України Х.Шумі та Д.Ачімович, представники наукових та ділових кіл, керівники організацій української громади Відня.

Презентація книги Р.Агстнера стала завершальним заходом, проведеним Посольством України в Республіці Австрія до 20-ї річниці незалежності України, та першим – з нагоди 20-річчя відновлення дипломатичних відносин між Україною Австрією та Україною.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux