До уваги громадян України
Опубліковано 25 березня 2020 року о 14:02

Шановні громадяни України!

У зв’язку із стрімким поширенням коронавірусу COVID19 та введенням обмежувальних і превентивних заходів, велика кількість громадян України зіткнулася з проблемою невимушеного порушення правил перебування у Шенгенській зоні/Республіці Австрія. Це стосується завершення строку дії візи, тимчасової посвідки на проживання або встановленого 90-денного терміну безвізового перебування на території Австрії.

Що робити, якщо ви опинились у такій ситуації та з об’єктивних причин не можете наразі виїхати з Шенгенської зони?

У випадку форс-мажорних обставин, гуманітарної ситуації та неможливості виїхати з Шенгенської зони до завершення дозволеного терміну перебування (закінчився безвіз або термін візи) Ви маєте законне право звернутися до відділу у справах іноземців (Landespolizeidirektion) у федеральних землях та поліції у справах іноземців у Відні (Fremdenpolizei)  з письмовим клопотанням поштовим зв’язком або електронним листом про продовження терміну перебування.

По можливості, такий запит необхідно зробити в електронному вигляді та до завершення дозволеного строку перебування у Шенгенській зоні англійською чи німецькою мовами.

Як має складатись запит?

1. Лист з поясненням форс-мажорної, гуманітарної ситуації, яка не дозволяє Вам залишити територію Шенгенської зони вчасно (пандемія вірусу COVID19, закриття повітряного простору України, закриття третіми країнами кордонів для в’їзду іноземців та відтак неможливість дістатись до України літаком або наземним транспортом). Обов’язково вкажіть місце вашого проживання на цей час та контактні дані включно з адресом електронної пошти;

2. Документ, що підтверджує наявність обставин, що обумовлюють неможливість вчасно виїхати з Шенгенської зони.

3. Копію Вашого паспорту (перші сторінки з номером, особистими даними, строком дії, відмітками про в’їзд/виїзд та всі використані сторінки).

4. Копія Вашого документу про реєстрацію (у разі якщо ви отримали такий документ після прибуття в Австрію - Meldezettel)

5. Підтвердження, що Ви маєте дійсний поліс медичного страхування. У разі неможливості продовжити страховий поліс або отримати новий, опишіть цю ситуацію у листі-зверненні.

Після розгляду Вашого запиту, Вам можуть письмово поштою чи на поштову скриньку прислати повідомлення по Вашій справі, або ж, якщо не присилають, з огляду на карантин та призупинення роботи, просто майте при собі роздруківку Вашого електронного звернення, що є Вашою гарантією та підтвердженням своєчасного звернення.

Більш детальна інформація, яка доведена до всіх державних установ нормативним документом №2020-0.184.494 від 17.03.2020, розміщена на Веб-сайті Федерального міністерства внутрішніх справ Австрії, https://www.bmi.gv.at/302/start.aspx

Пам'ятайте, що перевищення дозволеного безперервного 90-денного терміну перебування не є порушенням міграційних правил в умовах обмеженого пересування та карантині в умовах кризової епідеміологічної ситуації в країні! Будьте здорові!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux