Вступ до закладів вищої освіти України у 2022 році
Опубліковано 01 червня 2022 року о 20:43

Загальні відомості


У зв’язку зі збройною агресією російської федерації в Україні і здійсненням ракетних ударів по всій території України, в тому числі і по об’єктах цивільної інфраструктури,  провести ЗНО, ЄВІ / ЄФВВ, які використовуються для забезпечення справедливого вступу до закладів вищої освіти, в традиційному форматі неможливо.

У зв’язку з цим Верховною Радою України було змінено підходи до організації вступної кампанії. Відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році 

для вступу до закладів освіти для здобуття ступеня бакалавра (магістра для медиків) у 2022 році необхідно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ), 

для вступу в магістратуру (окремі спеціальності):

 • магістерський комплексний тесту (МКТ) ー для вступу до магістратури на спеціальності 081 «Право» та 293 «Міжнародне право»; 

 • магістерський тест навчальної компетентності (МТНК) ー для вступу до магістратури за спеціальностями галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» (крім спеціальності 293 «Міжнародне право»).

Зазначимо, що державна підсумкова атестація для здобувачів повної загальної середньої освіти – випускний іспит для отримання свідоцтва про повну загальну середню освіту / матура – скасована. Про те, як отримати документ про повну загальну середню освіту можна дізнатися тут

НМТ – комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з трьох блоків:  українська мова, математика та історія України. Тест міститиме по 20 завдань з кожного блоку, виконати які потрібно за 120 хвилин.  НМТ відбуватимуться в спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах, створених у населених пунктах України (за погодженням з органами державної влади), а також у деяких країнах Європи. 

Якщо випускник до 19 квітня створив реєстраційну картку учасника ЗНО, він є потенційним учасником НМТ.  Для того, щоб мати змогу взяти участь у НМТ учасникові обов’язково потрібно  на своїй Інформаційній сторінці  з 20 травня до 7 червня підтвердити своє бажання проходити тестування й обрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу з яким) планує перебувати в період проведення НМТ. Ті випускники, які у визначений період не підтвердять своєї участі в НМТ, на жаль, не зможуть скласти тестування під час основної сесії НМТ. Також з 21 червня до 7 липня учасникам потрібно обов’язково пройти другий етап підтвердження участі в тестуванні, обравши назву населеного пункту, де їм буде зручно проходити НМТ.

Тестування проходитиме в три сесії:

 • основна: 18 липня – 10 серпня (для переважної більшості вступників);

 • додаткова: 16–20 серпня (для вступників, які зареєструвалися 10 - 20 червня або пропустили основну сесію тестування, або для вступників, які перебувають у країнах, де тестування проходитимуть тільки в межах додаткової сесії);

 • спеціальна: 12–16 вересня (для вступників, які пропустили додаткову сесію тестування).

До 12 липня 2022 року для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж інших сесій НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування до 12 серпня (додаткова сесія) і 10 вересня (спеціальна сесія).

Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100-200 балів буде розміщено на Інформаційних сторінках учасників тестування до 12 серпня 2022 року, додаткової сесії – до 21 серпня 2022 року, спеціальної – до 19 вересня 2022 року.

Якщо випускник планує проходити НМТ, але вчасно не створив реєстраційну він може це зробити з 10 до 20 червня, а потім 8–12 липня на своїй Інформаційній обов’язково підтвердити бажання проходити НМТ. 

Графік проведення НМТ


Детальна інформація про складники НМТ, а також інші його особливості в розділі “Вступні випробування 2022 року” на сайті Українського центру оцінювання якості освіти: https://testportal.gov.ua/vstupni-vyprobuvannya-2022-roku/.  

МКТ, МТНК – комп’ютерні онлайн-тести, що відбуватимуться в спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах (як і НМТ), створених у населених пунктах України (за погодженням з органами державної влади), а також у деяких країнах Європи. 

МКТ міститиме два блоки завдань:  іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська за вибором вступника) та право. Тестові завдання з іноземних мов МКТ укладають відповідно до Програми ЄВІ, тестові завдання з права укладають відповідно до Програми предметного тесту з права та міжнародного права.

МТНК міститиме завдання, спрямовані на визначення загальної навчальної компетентності вступника. Їх укладають відповідно до Програми ТЗНК.

Графік проходження МКТ, МТНК 

Зареєструватися для проходження МТНК та МКТ потенційні магістри зможуть з 27 червня до 18 липня включно, звернувшись до приймальної комісії закладу вищої освіти.

Тестування будуть проведені в основну, додаткову та спеціально організовану сесії.

 • основна  – з 10 серпня до 17 серпня (для переважної більшості вступників);

 • додаткова – з 07 вересня до 10 вересня (для вступників, які зареєструвалися 10 - 20 червня або пропустили основну сесію тестування);

 • спеціально організована – вересень – жовтень (терміни буде визначено пізніше) (для вступників, які пропустили додаткову сесію тестування).

Детальна інформація про МКТ, МТНК міститься в розділі “Вступні випробування 2022 року” на сайті Українського центру оцінювання якості освіти: https://testportal.gov.ua/vstupni-do-magistratury/

 

.  

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux