Відбулося засідання координаційної ради української громади Відня за участі Посла України в Республіці Австрія А.Березного
Опубліковано 19 жовтня 2011 року о 13:21

19 жовтня за участі Посла України в Республіці Австрія А.Березного відбулося засідання координаційної ради української громади Відня.

Відкриваючи засідання, Посол коротко виклав політичну, соціально-економічну ситуацію в Україні та результати переговорів між Головою Національних Зборів Барбарою Праммер та Головою Верховної Ради України Володимиром Литвином, а також вищим керівництвом України в рамках офіційного візиту до України 4-5 жовтня ц.р. Цей візит вкотре засвідчив високий рівень відносин між Україною та Австрією і підтримку австрійською стороною євроінтеграційних прагнень України.

Радник Посольства І.Лисенко поінформувала присутніх щодо Державної програми співпраці із закордонними українцями на період до 2015 року та заходів з відзначення у 2011 році 67-ї річниці визволення України від фашистських загарбників.

Відповідно до порядку денного засідання відбулося як обговорення результатів реалізації запропонованої Посольством на початку року культурно-мистецької та гуманітарної програми «Рік України в Австрії», присвяченій відзначенню 20-ї річниці незалежності України, так і складення спільного плану культурно-гуманітарних та політичних заходів до кінця цього року та на січень місяць 2012 року. Зокрема, 25 жовтня за підтримки Посольства та участі української громади відбудеться відкриття Урочистої зали Будинку спілки інженерів та архітекторів Австрії, на якому 4 лютого ц.р. було встановлено пам’ятну дошку на честь 90-ї річниці заснування у Відні Українського Вільного Університету. 27 жовтня під патронатом Послів України та Росії, за участі австрійської громадськості, політиків, дипломатичного корпусу, а також української та російської громади міста пройде презентація фільму Наталі Бондарчук «Гоголь. Найближчий..». У презентації візьмуть участь режисер стрічки, українські та російські митці, делегація кіностудії ім.О.Довженка. Насиченими спільними заходами Посольства та громади стануть листопад та грудень: урочистості з нагоди відзначення діяльності др. Х.Брайндля (президента Спілки інженерів та архітекторів) та проф. А.Вольдана (Інститут славістики), презентація книги посла, начальника відділу Культурно-політичного департаменту Федерального міністерства з європейських і справ міжнародних, проф. Р.Агстнера «Про цісарів, консулів і купців – Австрія і Україна 1785-2010», участь в ініційованому Посольством Росії та Таджикистану святкуванні 20-ї річниці заснування СНД, проведення жалобних заходів з вшанування річниці Голодомору 1932-1933рр. в Україні, Храмове свято в Церкві Св.Вмчц.Варвари, виступи церковного хору, відкриття бібліотеки української недільної парафіяльної школи, українське Богослужіння в центральному соборі Відня – Cоборі Святого Штефана, святкування Дня Збройних сил України, урочистості з нагоди відзначення 350-ї річниці заснування Львівського Національного Університету ім. І.Франка та вечір пам’яті М.Шашкевича (спільно з Інститутом славістики Віденського університету), покази сучасного українського кіно (за ініціативою Товариства української молоді Австрії).

На засіданні вступили з доповідями новообрані Голова Братства Св.Вмчц.Варвари Р.Тис та С.Косаченко, директор української школи за програмою МУШ при Українському культурно-освітньому центрі ім.І.Франка.

Зустріч пройшла в конструктивній атмосфері активного обговорення планів подальшої спільної роботи, проблемних питань та пошуків шляхів їх розв’язання. Представниками української громади було відзначено, що 2011 рік став роком об’єднання діяльності організацій закордонних українців Австрії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux