Посол Андрій Березний виступив в австрійському парламенті на тему «Погляд у майбутнє у контексті 20-ї річниці незалежності України»
Опубліковано 12 жовтня 2011 року о 11:19

12 жовтня 2011 року на за прошення Третього Президента Національної Ради Австрії Мартіна Графа Посол Андрій Березний виступив в австрійському парламенті на тему «Погляд у майбутнє у контексті 20-ї річниці незалежності України».

У своєму вітальному слові М.Граф привітав з ювілеєм здобуття незалежності і зробив екскурс в історію українсько-австрійських взаємин у різні періоди часу, зазначивши, що Україна є складовою європейської історії, але, разом з тим, для приєднання до Європейського Союзу вона повинна пройти певний шлях у відповідності до передбачених вимог.

Голова міжпарламентської групи дружби Україна-Австрія Гаральд Вілімський висловив переконання, що Україна у майбутньому стане членом ЄС, тому необхідно дати їй європейську перспективу. Австрійський парламентар виявив розуміння актуальної політичної ситуації в Україні та закликав уникати емоційних оцінок, не вивчивши достеменно деталей цієї справи.

Виступаючи перед присутніми, Посол А.Березний окреслив досягнення Української держави за 20-річний період незалежності, а також поінформував про реформи, які здійснюються діючою владою для підвищення соціально-економічних показників України. Глава української дипломатичної установи наголосив, що курс на європейську інтеграцію залишається пріоритетним напрямком зовнішньої політики держави. У цьому зв’язку закріплення в Угоді про Асоціацію європейської перспективи України має для нас вирішальне значення. Посол А.Березний також поінформував про діяльність України в рамках міжнародних організацій, актуальне соціально-економічне становище країни, а також приділив увагу розвитку українсько-австрійських відносин, відзначивши високу їх динаміку протягом останніх років.

У контексті виголошення судом І інстанції обвинувачувального вироку у справі екс-прем’єр-міністра України Ю.Тимошенко, Посол надав присутнім роз’яснення щодо причин та підстав порушення кримінальної справи проти неї, наголосивши, що процес спрямований не проти лідера опозиції, а через спричинені нею порушення під час підписання газових угод з Росією, які підривають економічний суверенітет України.

Виступ Посла України викликав значний інтерес австрійської та міжнародної громадськості і політикуму, зібравши численних глав та співробітників акредитованих в Австрії дипломатичних місій, керівників депутатських фракцій, представників політологічних центрів та мас-медіа.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux