16 травня колектив посольства України взяв участь у щорічній церемонії вшанування пам’яті закатованих у таборі смерті Маутхаузен. Традиційно українські вінки були покладені не лише до пам’ятника українським в’язням, але й до пам’ятників представникам інших народів. Вінок був покладений і в знаменитому 20-му бараку, де розташовувались радянські військовополонені і звідки вони 2 лютого 1945 р. здійснили героїчну втечу, при якій більшість загинула від кулеметного вогню.